Portreekunstniku Aapo Pukk’i isiknäitus

11. oktoobrist on Tallinna Õpetajate Maja galeriiruumides avatud rahvusvaheliselt tunnustatud portreekunstniku Aapo Puki isiknäitus.

Aapo Puki sõnul ajendas teda näitust korraldama soov, esitleda kodurahvale viimastel aastatel Eestis ja Ameerikas valminud töid, samuti võimaldada huvilistel taas kohtuda mitmete tuntud portreedega, mida pole mõnda aega avalikult eksponeeritud.

„Olen näitusele toonud enamuse oma kuulsatest hitt-teostest, ent mulle endale on enam südamelähedased portreed varasemast loominguperioodist. Loodan, et ka vaatajad soovivad mind neis ära tunda ja taasavastada,” selgitas kunstnik isiknäituse leitmotiivi.

Näituse avapäeval kell 16.00 ootab Aapo Pukk autogrammiõhtule sõpru, endisi ja tulevasi tellijaid, kunstihuvilisi ja niisama uudistajaid. Autogrammitunnil saavad kõik seni portree tellinud või maali ostnud tasuta trükisooja signeeritud kataloogi, mis esindab läbilõiget kunstniku tööde paremikust.

03. oktoobril 1962. aastal Tartus sündinud Aapo Pukk on Ameerika Portreekunstiühingu, Ameerika Portreekunstnike Ühingu ja Eesti Kunstnike Koondis Torontos liige. Esinenud aastast 1983 arvukatel näitustel kodu- ja välismaal ning pälvinud hulgaliselt rahvusvahelisi kunstipreemiaid. Aastail 2000-2006 on tema portreed saanud autasusid ja leidnud äramärkimist Washingtoni, Chicago, Philadelphia, New Yorki, Los Angelese ja Dallase konkurssidel ning näitustel. 2006 valiti Aapo Puki portree „Aleksius II” Dallases üle tuhande konkursile saadetud töö seast 35 parema hulka.

Aapo Puki isiknäitus jääb avatuks 30. novembrini ning seda on võimalik külastada iga päev.