Narva kunstnike näitus „Narva liin 5“

3. mail avatakse Tallinna Õpetajate Majas Narva kunstnike ühenduse “Vestervalli” näitus “Narva liin 5”.

 

Ühing asutati 1999. aastal. Tänapäeval kuulub ühingu koosseisu 24 kunstnikku, kelle looming kujutavas kunstis väljendub erinevates suundades ja žanrites.

Näitust “Narva liin” on juba näinud kunstihuvilised Narvas, Petrozavodskis (Venemaa), Võrus, Paides ja nüüd näevad narvalaste loomingut Tallinna inimesed.

Narvas kujunenud kujutava kunsti ja loomingut on mõjutatud Vene ja Lääne-Euroopa kunst. Selle tulemusena näemegi teatud stiili, millest on kujunenud oma liin ehk Narva liin. Näitusel on 22 tööd 21 autorilt ja igal kunstnikul on oma väljakujunenud loominguline vaade maailmale, oma stiil ja tehnika. Näeme nii maali, kollaaži, tekstiili, fotograafia jne.

 

Tallinna Õpetajate Maja kunstigaleriis eksponeerivad narvalased oma kunsti esmakordselt. Näitusel osalevate kunstnike kohta tuleb märkida, et peaaegu kõik neist olid või on jätkuvalt hõivatud õpetamisega kunstikoolis, keskkoolis ja stuudiotes, aga leiavad ikka aega aktiivseks loominguliseks tegevuseks.

 

Näituse mitmekesine ekspositsioon võimaldab Tallinna elanikel ja külalistel saada suurepärane ülevaade Narva kunstnike loomingust.

Näitus on avatud kuni 30.05 kl 9-17.30, muudel aegadel kui maja on sündmuste tõttu avatud. Info tel 615 5160.