Ülipastellide näitus „Suvest, veest ja vaikusest”

05.12.2006 – 31.01.2007

„Olen sellele näitusele koondanud kahe viimase suve tööd. Need on valminud paigas, kus valitseb vaikus või linnulaul, kus teed lõpevad ja kuhu juhuslik külaline ei eksi. Maalitud paigad võivad olla küll äratuntavad, kuid väljendavad pigem soovi ja ettekujutust koguda ja anda edasi looduslähedast, positiivset energiat.

Õlipastell, millega praegu töötan, ei ole maalijate seas just levinud materjal. Ma ei ole kuulnud sellist tehnikat ka kusagil õpetavat. Võin vaid omaenda kogemusele tuginedes väita, et olen ise leidnud viisi, kuidas käenaha soojus koondab värvi vajalikku kohta või pühib selle laiali, sidudes toone üksteisega või tuues ühe värvikihi alt välja teise. Selline tehnika on mingil määral piisav, kuid haruldasi võimalusi pakkuv just õhu ja vee maalimisel. Need kaks elementi on ka need, millest koolis töötades puudust tunnen: pean kõige olulisemaks inimõigust saada vabalt hingata ja kuulata vaikust. Et eristada olulist ebaolulisest.”

Haridus:
ERKI 1979 – keraamika eriala
TPÜ 2004 – Master of Arts

Töö:
ERKI õppejõud 1980 – 1992
Pelgulinna gümnaasiumi kunstiõpetaja alates 1992. aastast
Kunstnike Liidu Liige alates 1995. a.
Kunstihariduse Ühingu juhatuse liige alates 2000. a.

Esinenud näitusel alates 1979. aastast keraamika, portselani ja õlipastellidega. Üheksa personaalnäitust aastatel 1991 – 2006.