Maria Viidalepa padjanäitus “33 sammu”


5. juulil 2017 kell 17.00 avab Maria Viidalepp Õpetajate Maja galeriis näituse “33 Sammu”. Näitusel on dekoratiivpadjad Viidalepa illustratsioonidega raamatule “Minu väga hea
aasta” (Kaisi Kask, 2014). Lisaks patjadele on võimalus tutvuda ka raamatuga ning avamise päeval ka autoritega. Näitus jääb avatuks kuni 31. juulini.

Kõik 33 illustratsiooni on tellimus Kaisi Kase inspiratsiooniraamatule “Minu väga hea aasta”, mis saavad dekoratiivpatjadena uue elu. Kollaazi ja pritsmetehnikas valminud kujundid patjadel on valminud erinevatele, enesevaatlust julgustavatele peatükkidele raamatus, mis kannavad sümboolset spirituaalset tähendust. Näiteks seeria redelitega (redel, mis viib puu otsa, kuule või suisa tähtedele) tähistab meie eesmärke, ka neid kõige
kõrgelennulisemaid ja kaugemaid ning tuletab meelde, et kõige tähtsam on teha esimene SAMM ning seejärel jätkata ronimist, SAMM SAMMU haaval – per aspera ad astra.

Maagiline number 33 on seotud kunstniku vanusega ja just see aasta on olnud Viidalepale sprituaalses mõttes edasiviiv. Viidalepp: ”See näitus on minupoolne kummardus neile, kelle tööks on inimeste vaimse tervise ja psüühilise tasakaaluga tegelemine. Kogedes ise professionaalset psühholoogilist tuge, nähes sõprade-tuttavate edusamme ja tervenemisi
läbi erinevate programmide ja tugisüsteemide kui ka tunnistades tõrksust, skeptilisust, allaandmist ja valehäbi abi küsimisel, on antud teema minu jaoks hetkel väga olulisel kohal.”

Maria Viidalepp on illustreerinud Viiu-Marie Fürstenbergi lasteraamatu “Lendav Kala” (2015) ja noortenovelli “Mitte kaotada” (2016). Samuti Eva Raupi luulekogu “Elus on ajad” (2012), Tiina Jõgeda “Kakumäe lood” (2016) ning Kaisi Kase inspiratsioonipäeviku “Minu väga hea aasta” (2014).

Viidalepp on esinenud maalikunstnikuna näitustel Eestis, Ameerikas ja Hispaanias. Aastal 2012 võis Viidalepa Los Angeleses valminud õlimaale näha Pärnu Haigla galeriis ning järneval 2013. aastal astus Viidalepp isikunäitusega üles Hispaanias Torrevieja Concert Hall’is, kus esitles suuremõõdulisi Pariisi tänavapildist ning sealsest elust inspireeritud õlimaale. Maria elab ja töötab Londonis ning kuulub AOI (Association of Illustrators) liikmeskonda.