Mare Iknojani loodusfotode näitus „Pilvede Värvid“

Meie kunstigaleriis on taas Mare Iknojani pilvede ja mere fotod, mis võluvad nii loojangute ja koidikute imeliste värvide, kui ka päevaste pilvede maalilisusega.

Mare ütleb, et pilved on unistajate jaoks ja nende vaatlemine toidab hinge.

Mulle on alati meeldinud pilvi vaadata. See annab inimesele hingejõudu. Kui paljust jäävad inimesed ilma, kui nad ei pane tähele. Selleks peaks võtma aega, sest mida rohkem vaatad, seda rohkem hakkad nägema. Mitte miski looduses ei ole võrreldav pilvede mitmekesisuse, dramatismiga ja üürikese iluga.

Pilved on looduse poeesia – kõik saavad imetleda seda fantastilist vaatepilti, mida nad pakuvad. Suurbritannia parim pilvemaalija, John Constable ütles, et me ei näe midagi tõetruult enne kui seda mõistma hakkame.

See oli minu jaoks suur äratundmise rõõm – see on looduse kunst. Igakord kui ma pilvi pildistan, siis mõtlen kui täiuslikult Looja abstraktset kunsti valdab. Ma olen võtnud seda maalina. Peab olema õnne, et talletada taevas nähtut, sest pilved muutuvad lausa sekundite jooksul. Ega ilmaasjata öelda – „sekundi vaade”. Vaatajani toon vaid absoluutse paremiku.

Vaadake üles ja imetlege pilvede üürikest ilu.
Mare Iknojan