Mare Iknojani fotonäitus “Sügisest talve Tallinna Botaanikaaias”

Sügisest  talve Tallinna Botaanikaaias

Õppisin Tartu Kunstikoolis, kus pandi suurt rõhku kompositsioonile ja värvide harmooniale.Suur armastus looduse vastu on toonud mind fotograafia juurde. On suur õnn tabada pidevalt muutuva looduse kauneid hetki.
Kes saab olla veel suurem kunstnik kui loodus ise.

Pildistades Tallinna Botaanikaaias taban end tihti mõttelt, et 19. – 20. saj. impressionistid maalisid oma kuulsad loodusmaalid just sellises keskkonnas.

Selles imelises aias kohtuvad puutumatu loodus ja aednike sihipärase töö tulemus. Tallinna Botaanikaaia 26 hektarile on 45 aastaga rajatud Eesti kõige rikkamad taimekollektsioonid. Maailma eri osadest pärit puittaimede kollektsioon on suurim, hõlmates 17 hektarit.Jalutuskäikudel on huvitav jälgida taimede muutumist läbi aastaaegade.

Juunis 2007 ilmus minu fotoalbum  „ Pikk jalutuskäik Tallinna Botaanikaaias.” 80 fotol  saab näha looduse kevadist ärkamist, suvist õiteküllust, sügisvärvide pillerkaart ja talvist vaikelu.

Näituse jaoks valitud fotodel võib näha sügist,  mil loodus oma värvidega on eriti helde – hiline hortensia roosa-valges vahus, leekivpunased ja kuldkollased puud päikeseloojangus, varahommikused hallad päikesetõusus oma salapäraste värvidega, jääkirmetis tiikidel esimeste öökülmadega, viimased roosid ääristatud valge härmatisega, erkpunaste marjadega puud esimeses lumes. Need on tõelised hingehetked.

Me ei jõua kõikjale. Nii nagu maailma ilu, avaruse ja tarkuse toovad meieni raamatud, teevad seda ka fotod.

Meeldivad vaatamist.