Mare Iknojani fotonäitus – Kevadest suvve Tallinna Botaanika aias

Mare Iknojani fotonäitus – Kevadest suvve Tallinna Botaanikaaias

Kevadest suvve Tallinna Botaanikaaias

Suur armastus looduse vastu on toonud mind fotograafia juurde. On suur õnn tabada pidevalt muutuva looduse kauneid hetki. Kes saab olla veel suurem kunstnik kui loodus ise.

Õppisin Tartu Kunstikoolis, kus pandi suurt rõhku kompositsioonile ja värvide harmooniale. Pildistades Tallinna Botaanikaaias taban end tihti mõttelt, et 19. – 20. saj. kunstnikud maalisid oma kuulsad loodusmaalid just sellises keskkonnas.

Tallinna Botaanikaaed loodi 1961 a. Sinna on rajatud aastakümnega Eesti kõige rikkalikumad taimekollektsioonid, mis sulanduvad hästi ümbritsevasse loodusesse. Maailma eri osadest pärit puittaimede kollektsioon on suurim, hõlmates 17 hektarit. Selles imelises aias kohtuvad puutumatu loodus ja aednike sihipärase töö tulemus.

Juunis 2007 ilmus minu fotoalbum  „ Pikk jalutuskäik Tallinna Botaanikaaias.” 80 fotol  saab näha looduse kevadist ärkamist, suvist õiteküllust, sügisvärvide pillerkaart ja talvist vaikelu. Käesolev näitus on järg detsembris 2008 toimunud näitusele ”Sügisest talve”.

Fotod, millest näituse kujundasin, viivad meid looduse ärkamisest õiteküllasesse suvve – kevade selged veesilmad, valges õitevahus puud nagu pruudid, kuninglikud rododendronid hommikupäikeses, iiriste paraad, kaunid vesiroosid tiikidel, üks vana sild, mis viib roosiaeda, liiliad – taustaks äikese-eelne taevas …

Me ei jõua kõikjale. Nii nagu maailma ilu, avaruse ja tarkuse toovad meieni raamatud, teevad seda ka fotod.

Astu sinagi õhtu lõhna sisse, lehtede vaikusesse ja õite puudutusse. Aed annab sulle hingetõmbeaega ja tagasi su meelerahu.