Mare Iknojani fotonäitus „Kaunis sügismaastik Tallinna Botaanikaaias“

TALLINNA BOTAANIKAAED  50

1. detsembril 2011 tähistas Tallinna Botaanikaaed oma 50. aastapäeva. Selles kauni maastikuga aias kohtuvad looduse ja aednike sihipärase töö tulemus. Siia on rajatud Eesti kõige rikkalikumad taimekollektsioonid, millest suurim on maailma eri paikadest pärit puittaimede kollektsioon, hõlmates 17 hektarit.

Mare kirjutab.
Olen kaheksa aastaga õppinud tundma Tallinna Botaanikaaia maastiku meeleolu läbi aastaaegade ning tänulik saatusele, kes on mind juhatanud osa saama nii kauni maastiku ilust. Ilmastik teeb harva sinuga koostööd, aga vahel võib valgus imet teha ja kinkida sulle paar suurepärast momenti. Maastikku pildistades võib kogeda võrratut tunnet, mida pakub hääbuva hetke õnnestunud tabamine.

Valisin näituse jaoks fotod sügisest, mil loodus on värvidega eriti helde – leekivpunased ja kuldkollased puud päikeseloojangus …varahommikused hallad päikesetõusus oma salapäraste värvidega …
vesi tiikides on muutunud sügiseks eriti selgeks, tekitades imelisi peegeldusi …
siidisabad maiustamas esimeste öökülmadega magusaks muutunud marjadega …
viimased roosid ääristatud valge härmatisega …
öö külmakraadid on põõsale kinkinud õhkõrna Haapsalu salli …
Näha seda kõike, need on tõelised hingehetked.

Mul on heameel jagada Teiega neid kauneid hetki oma fotode kaudu. Mitte kõigil pole õnne viibida samas paigas samal ajal. Olen korraldanud palju fotonäitusi Tallinna Botaanikaaia kaunist maastikust ja oma erakordselt hea auraga on ta muutunud mulle armastatud jalutuspaigaks.

Meie kiires ja keerulises elus on nii oluline vahel loodusega üheks olemine. Aed annab Sulle hingetõmbeaega ja tagasi Su meelerahu. Isegi kui midagi jääb tegemata, peab igaüks võtma aega, et vaadata kuidas kolletuvad lehed.

Näitus on avatud 3.-31. detsembrini kl 9-17.30, muudel aegadel kui maja on sündmuste tõttu avatud. Info tel 615 5160.