Leila Nikonova siidimaalide näitus

LEILA NIKONOVA

Leila, nagu kõik idamaised naised, oli sünnist saadik õpetatud looma imet. Tema imede ringis omas märkimisväärset kohta kunst. Ta on alati soovinud maalida ning oma lemmikteemasid leidis ta ümbritsevad loodusest. Need olid lilled oma iseäraliku värvide mölluga. Need olid viljapead ja õienupud, kas ehtsad või kujutlevad. Kui silmad ei suutnud leida õiget kuju, aitas Leilat ulmeline kujutusvõime.
Soov vallutada kunsti tippe ja luua ilu oli tohutu suur. See tugev tahe on Leilat toonud Loovuse Arengu Kooli Bjarte. Ta tutvus koolis imelise batika ehk siidimaali maailmaga ja maalis juba peale paari õppetunni salle ja rätte. Täna suudab ta meisterlikult kasutada antud tehnikat ka maalide loomiseks.
Praegu Leila on Koolis Bjarte õpetaja ning ta looming muutub aina huvitavamaks. Leila on inimene, keda saaks võrrelda pidupäevaga. Ta teosed toovad meieni Idamaa ergast värvipaletti. Siin on nii iiriste lillakas udu ja orhidee metsik ilu, kui ka mooniõite põleng ning päevalillede päikeseline soojus. Leila räägib, et ta soovib muuta maailma värvikamaks ning kinkida peo meeleolu, mis tal ka õnnestub. Selles soovis on kunstniku individuaalsus ning naiselik maagia.

Näitus on avatud 7. septembrist, E-R kl 9-17.30, L-P ja muudel aegadel kui maja on sündmuste tõttu avatud. Info tel 615 5160.