Kristi Reiseli maalide näitus

Kristi Reisel on noor ja jõuline natuur. Ta on säravate silmadega ulme ja fantasy sõber, armastab musta huumorit ja keele ilu.

Autori tööd on jõulised, ideerohked ja värviküllased. Tööd ei esinda kindlasti klassikalist väljakujunenud arusaama maalikunstist, kui reaalsuse tõetruud  jäljendamisest. Kunstnikul on oma arusaam asjade olemusest ja ta jagab seda mängulise kergusega. Mõttemängudel ja fantaasial on oluline roll autori loomingus ja sama oluline on ka huumor. Kunstniku arvates ei tohiks kunagi olla päris–päris tõsine, ei iseenda ega teiste suhtes. Väike naerusäde peab ikka silmis olema ja seda kergust on ka tema maalidel näha.

Maalides on energeetika ja vägi. Tööd kõnelevad vaatajaga. Autor arvab, et kui puudutada olemust, siis midagi jääb ju külge ka ja naerab. Kunstniku jaoks on lõuend abivahendiks idee ja energia vahendamisel. Maalimine on üks meditatsiooni vorme tema jaoks. Üle reaalsuse müüride jalutama minnes kogeb nii mõndagi ja osad maalid on sellest inspireeritud. Meis kõigis on ka oma tumedam pool, ja ka sellest peab teadlik olema, arvab kunstnik.

Maalimist alustas kunstnik mõned aastad tagasi. Tehnilist poolt on juhendanud kunstnik Tiiu Piibur. Pikka aega ei avaldanud ega näidanud Kristi Reisel oma töid avalikult. See oli sisemise küpsemise aeg. Täna on käes aeg, kus kunstnik on alustanud näitustegevusega. Olete oodatud selles osa saama.

Kunstniku töödega saate tutvuda E-R kl 9-17.30, L-P ja muudel aegadel kui maja on avatud. Info tel 615 5160.