Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor disainiõppejõude loomingu näitus “Kaleidoskoop”

Esmaspäeval, 5. märtsil avas Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor (EEK) Disaini õppetool Tallinnas Õpetajate Majas (Raekpoja plats 14) disaini õppejõudude näituse “Kaleidoskoop” (ajas ja ruumis muutuv ning kordumatu klaaspärlimäng).  Õppejõudude loominguline ülesastumine on reveranss sel aastal 20. sünnipäeva pidavale EEKile. Teisalt aga on loomingulise mõnu ja tegemise lustiga koostatud väljapanek tervitus algavale kevadele. Õpetajate Majas on näha töid alates akvarellidest, linnavaadetest, kuni maalitud kangaste, fotokollaažide, plakatite, logode, jooniste ja maketini. Näitus jääb avatuks kuni 30. märtsini.

Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor on võimalik õppida nii rakenduskõrghariduse kui magistriõppe tasemel. Kool omab õpetamisõigust ärinduse-halduse, kunstide ning informaatika ja infotehnoloogia õppekava gruppides. Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor viiakse õpet läbi eesti, inglise ja vene keeles. Rakenduskõrghariduse tasemel on võimalik õppida neljal peaerialal – ettevõtlus, juhtimine, infotehnoloogia ja disain loovettevõtluses, 20 kõrvalerialal. Magistriõppes kolme õppekava alusel – ettevõtte finantsjuhtimine, infotehnoloogia juhtimine ning turismiettevõtlus ja teenindusjuhtimine.

1992. aastal alustas Mainori Majanduskool ja 2002. aastal muudeti nimi Mainori Kõrgkooliks. Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor on Eesti suurim erarakenduskõrgkool, kus õpib 2011/12. õppeaastal üle 3000 tudengi. Kõrgkooli eripäraks on kogu Eestit kattev õppekeskuste võrgustik 12 linnas, sellega tagab Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor kõrghariduse regionaalse kättesaadavuse. Vilistasi on kokku 4000 ja iga aasta lõpetab umbes 500 tudengit.

Disainiõpe on EEKs kõige noorem valdkond – esimene vastuvõtt toimus 2006. aastal. Üliõpilastel on võimalik valida kolme kõrvaleriala vahel: sisekujundus, rõivadisain ja graafiline disain. Disaini loovettevõtluses õpib EEKs ca 340 tudengit.

Disaini õppetooli õppetööd korraldatakse Tallinnas, aadressil Suur-Sõjamäe 10, peahoone kõrval asuvas renoveeritud hoones. Lisaks Tallinnale on disaini eriala võimalik õppida ka teistes Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor õppekeskustes. Disaini erialased baasained on planeeritud toimuma Tartus (Tartu ja Viljandi üliõpilased), Tallinnas (Narva ja Jõhvi üliõpilased). Üld- ja majanduslikud baasained toimuvad õppekeskustes kohapeal koos teiste gruppidega.

Näitus on avatud E-R kl 9-17.30, õhtustel aegadel ja L-P kui majas toimuvad sündmused. Info tel 615 5160.