Eesti Ettevõtluskõrgkooli disaini õppejõudude loomingu näitus “Kaleidoskoop 2”

Reedest, 1. märtsist on Tallinnas Õpetajate Majas (Raekoja plats 14) vaadata Eesti Ettevõtluskõrgkooli (EEK) Loomemajanduse õppetooli disaini suuna õppejõudude loomingu näitus “Kaleidoskoop 2″. Tegemist möödunud aastal alguse saanud tavaga näidata ka nende loomingut, kelle käe all vormuvad tulevased sisekujundajad, rõivadisainerid ja graafilised disainerid. Parim õppejõud on arenev õppejõud – nii on ka nende looming justkui kaleidoskoobis aeg-ruumiti vahelduv klaaspärlimäng. Sellest ka taas teemanimetus „Kaleidoskoop”, kuid nüüd järjekorranumbriga kaks.

Ühelt poolt on väljapanek tahes-tahtmata aruandlusmaiguline, mis aga on vältimatult tarvilik. Teisalt kannab see endas käivitava jõuna loomingulist rõõmu ja tegemise lusti, olles tervituseks algavale kevadele, lootusele,  taassünnile. Õpetajate Majas on näha põnevaid töid erinevates tehnikates erineval kujul. Näitus jääb avatuks kuni 30. märtsini.

Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor on võimalik õppida nii rakenduskõrghariduse kui magistriõppe tasemel. Kool omab õpetamisõigust ärinduse-halduse, kunstide ning informaatika ja infotehnoloogia õppekava gruppides. Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor viiakse õpet läbi eesti, inglise ja vene keeles. Rakenduskõrghariduse tasemel on võimalik õppida neljal peaerialal – ettevõtlus, juhtimine, infotehnoloogia ja disain loovettevõtluses, 13 kõrvalerialal. Magistriõppes on võimalik õppida ettevõtte juhtimise peaerialal ning valida 5 kõrvaleriala vahel.

Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor on Eesti suurim erarakenduskõrgkool, kus õpib 2012/13. õppeaastal ligi 2300 üliõpilast. Ettevõtluskõrgkoolis Mainor on võimalik õpinguid alustada 6 erinevas Eesti linnas ja vilistasi on kokku juba üle 4000.

Disainiõpe on EEKs kõige noorem valdkond – esimene vastuvõtt toimus 2006. aastal. Üliõpilastel on võimalik valida kolme kõrvaleriala vahel: sisekujundus, rõivadisain ja graafiline disain. Disaini loovettevõtluses õpib EEKs ca 340 tudengit.

Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor peahoone asub Tallinnas, aadressil Suur-Sõjamäe 10. Lisaks Tallinnale on disaini eriala võimalik õppima asuda ka teistes Ettevõtluskõrgkooli õppekeskustes, kuid erialased spetsialiseerumisained toimuvad vaid Tallinnas ja Tartus.

Näitus on avatud kl 9-17.30, muudel aegadel kui maja on sündmuste tõttu avatud. Info tel 615 5160.