Kaja Ilvese akrüül- ja akvarellimaalide näitus

Kaja Ilves
Kaja Ilves on sündinud 17. novembril 1960. aastal.

Kunsti õppimist alustas ta Tartus, kus tema kujuneva kunstnikukäekirja üheks olulisemaks mõjutajaks sai Pallase koolkonna üks silmapaistvamatest esindajatest Silvia Jõgever. Kaja maalidesse on sellest jäänud oma jälg. Õpingud jätkusid Tartu Kunstikoolis kujutava kunsti aladel. 1987. aastal lõpetas ta tollase ERKI disaini eriala.

Näitustel osaleb ta juba alates 1981. aastast. Tema pilte on eksponeeritud Eesti erinevates linnades ja galeriides, välisriikidest muuhulgas Soomes, Rootsis, Kanadas ja Austraalias.
Viimati olid Kochi aida galeriis kunstniku maalid teemal “Meri ja naine” 2016. aasta oktoobris ja isiku ülevaatenäituse formaadis 2010. aastal tema tollases kodulinnas Haapsalus.

Kunstniku väljendusvahendiks on pintsel, värvid ja lõuend. Nendega jutustab ta oma lugusid – kord metsikuid, kord mõtlikke ja kõiki neid teisi ja kolmandaid, mis sinna vahele jäävad. Nimetaks seda stiili postkontseptualistlikuks. Kui lugu on lõuendil, oleks lausa imelik püüda kõike sellel olevat sõnadesse panna. Ideed peaksid vaatajale nähtavad olema ja edasine on kunstniku ning vaataja vaheline koostöö. Pildi eest lahkub iga vaataja oma originaaliga.

Tore oleks, kui tähelepanelik vaataja leiaks igast pildist üles mõne väikese iroonilis-humoorika detaili. See on sõnum, mille kunstnik loodab oma vaatajateni viia – ka lapselik pilk maailmale on täis tunnetatud tõde.

Näitus on 3. veebruarist avatud E-R kl 9-17.30, L-P ja muudel aegadel kui maja on sündmuste tõttu avatud. Info 615 5160

Kontakt:
Kaja Ilves
5331 5126
kajaillves@gmail.com