Ilona Matsoni näitus „Unenägude läbipaistvad piirid“

Ma pean looma oma maailma mõistmise süsteemi,
et mitte muutuda teiste süsteemide orjaks.
William Blake (1757–1827)

Öeldakse, et pole olemas paralleelset tegelikkust ega Imedemaad, aga selles, et unenägude maailm on olemas, olen ma täiesti kindel. See eksisteerib koos tegelikkusega ja sellel on oma seadused, millel ei ole midagi ühist tavapärase teaduse seadustega. Öeldakse, et pole olemas värvilisi unenägusid, aga paljud näevad neid, kaasaarvatud mina. Mulle meeldib liikuda mööda salapärast ruumi, milles unenäod sünnivad ja ületada nende läbipaistvaid piire.
Vaatajad näevad, kuidas minu maalid seostuvad unenägude katketega, millel pole selgeid piire, milles harilikud vormid muutuvad abstraktseks ja kus värv vahendab teavet voolava ja paindliku viirastusmaailma kohta. Vaadeldes minu loodud kujusid, saate ränduritena mööda uut tegelikkust neid puudutada.
Loodan, et näitus „Unenägude läbipaistvad piirid” avab pisut öömaailma, mis on täis uduseid miraaže ja müstilisi tegelasi, saladusi. Loodan samuti, et näitus tekitab vaatajas eriliselt tugeva mõistmise, mis on võimeline liigutama tundeid ja tundmusi.

Ilona Matson,
Kunstistuudio Bastor juhataja ja õppejõud, pedagoogika magister

Näituse avamine 7. detsember kl 18.
Näitus on avatud detsembris E-R kl 9-17.30, L-P ja muudel aegadel kui maja on sündmuste tõttu avatud. Info tel 615 5160.