Ilona Matsonii näitus “Transfiguratsion”

Muundamine on maagiline kunst muuta kõike kõigeks.
On olemas muundamisteooria (isegi üle ühe), mida saate uurida raamatukogudes või õppida sellega tegelejate juhendamisel.
Teooriat teades saate mõelda välja midagi uut ja täiendada oma muundamise oskust.
(Harry Potteri võlumaailm)

Ilona Matson kirjutab näitusest ja endast:
Kunst on kunstniku katse vaid piiratud vahendite abil väljendada väljendamatut, tunnetada intuitiivselt seda sügavikku, mis asub väljaspool nähtavat maailma.
Kunstnik on vahendajaks tegelikkuse ja tunnetusülese vahel. Minu kujundid on looduslikud. Neile omistan ma kõik meid ümbritseva – alates lillest ja päikest kuni rooste ja läbi linnaasfaldi kasvava lilleni. Kunstis on nad võrdsed.

Usun, et kujundid peaksid sündima loomingulise impulsi tulemusena spontaanselt ja isegi juhuslikult.
Siin on need pigem emotsionaalsed märgid kui lihtsalt kujundid. Või ehk on see unistus naasta looduse, siiruse, igipõlise juurde …

Tehnika ja erksad värvikombinatsioonid – kõik need on uued võimalused kunstnikele, kes otsivad vastuseid oma küsimustele. Maailmas ei ole kokkusattumusi – kõigel on eesmärk ja tähendus, mida mõnikord kunstnik ka ise ei aima. Paljusid maale sarjast „Muundamine” on töödeldud luminestsentsvärvidega. Nad koguvad energiat päeva- või tehisvalguses ning kiirgavad seda, hakkates helendama täispimeduses.

Olgu minu maalide mõtted sõnadega väljendamatud – las maalimisviisid, efektid ja väljaütlematus mõjutavad vaataja hinge.
Tulgu meie ellu uskumatu ja varemnägematu tunnetus! See ongi minu loomingu juhtmõtteks.

Ilona Matson
kunstnik ja pedagoogika magister
„Bastor” kunstistuudio juhataja

Näitus on avatud kuni 24. novembrini E-R kl 9-17.30, L-P ja muudel aegadel kui maja on sündmuste tõttu avatud. Info tel 615 5160.