Bastor Studio näitus „Häälega mõtisklus“

„Kunst ei ole täpsus, vaid viis mõelda ja väljendada iseennast.”
Paul Signac (1863–1935)
prantsuse neoimpressionist

Igal kunstnikul on omapärane pilk, oma vaatenurk samadele ja igavestele teemadele: maailm, elu, loodus. Kõik osutub teabeks ajule ja häälega mõtiskluseks.
Kõik maalinäituse „Häälega mõtisklus” osalejad on Bastor Studio õpilased. Nad on elust inspireeritud kunstnikud, võidukalt siirad ja oma tõekspidamistega. Mõnele nendest on oluline osata ammutada maalivärvidest ruumilist heli või murda vabaks korrektsuse vangistusest. Teiste jaoks ei ole nende modellid üksnes maali objektideks, vaid loomingulise innustuse allikateks.

Olen ütlemata rõõmus selle üle, et stuudio õpilased on leidnud iseennast oma tõelist kutset kaotamata – soovi avastada loomingu uusi silmapiire.
Stuudio õpilaste kunst kannab teavet otse tunneteni, kuna nende tööd on maalitud parimate mõtetega. Just see on põhjuseks, miks meie kõigi jaoks on ülitähtis mitte ainult see, mis on kujutatud lõuendil, vaid ka vaataja vastutunne. Sest valgus ei tule üksnes tähtedest, vaid ka kogu nähtavast maailmast, kaasaarvatud kujutletavast maailmast!
Kõiki stuudio õpilasi, kes esitavad näitusel oma töid, ühendab sama soov – kaasata Teid, austatud vaatajad, olema kaasautorid, et saaksite meiega kaasa mõtelda ja teha seda igaüks omamoodi. Just seetõttu soovime väga Teid vaatama meie häälega mõtisklusi!

Ilona Matson
kunstnik,
Bastor Studio õpetaja ja juhataja;
pedagoogika magister

Näitus on avatud E-R kl 9-17.30, L-P ja muudel aegadel kui maja on sündmuste tõttu avatud. Info tel 615 5160.