Grete Ulman – õlipastell ja sulejoonistused „Talletatud Mõttelend“

ÕLIPASTELL ja SULEJOONISTUSED
„Talletatud Mõttelend” 

Näitus koosneb pastelltöödest ja väikestest sulejoonistustest. Tööd seisavad üsna eemal realismist, aga idee, mis nendesse peidetud, on võetud puhtalt elust endast. Fantaseerida on meeletult põnev, see annab võimaluse kujutada midagi loomutruud hoopis teistmoodi. Piltidel on alati oma lugu. Iga vaataja loob selle ise. Seega peidavad need tööd enestes vaataja tahte peegeldust. Mulle meeldib, kui inimesed teevad omad pakkumised nähtu suhtes, hakkavad jutustama omi lugu ja mõtteid. Kui minult küsida, mida ma selle või tollega mõtesin, satun tavaliselt jänni – ei mäleta lihtsalt enam! Kõik on sündinud sellest, et olen tahtnud jäädvustada pisikest mõtet, kindlaid kujundeid või paari värve. Hakkan neid siis kokku sobitama ja lõpptulemus on hoopis midagi muud.

Oma kunstihariduse alguse sain Pärnu kunstikoolist. Hiljem olen käinud ka üksikutel kursustel. Ja nõu saanud headelt loomingulise meele ja haridusega tuttavatelt. Olen ka suur iseõppija, omaette nokitseja. Joonistada olen armastanud alati, varajasest lapsepõlvest peale. Põhjust on raske välja mõelda, sest see tundub nii iseenesestmõistetav. Näitusel eksponeeritud tööd annavadki ülevaate minu käekirja suundadest ja sellest, millise joonega ma „räägin”.

Varemalt on toimunud kaks näitust: esimene leidis aset 30.01.2007 Pärnu Krediidipangas, pealkirjaga „Habras Tasakaal” ja teine 2007. aasta novembris Pärnus Punases Tornis pealkirjaga „Argipäeva Passioon”.