Pilvi Blankin Jones’i gobelääninäituse “Punkt Värv Pind”

Gobeläänikunstnik Pilvi Blankin Jones’i gobelääninäitus “Punkt Värv Pind”

Esmaspäeval, 02. jaanuaril 2017 kell 18 avatakse Õpetajate Majas gobeläänikunstnik Pilvi Blankin Jones’i näitus “Punkt Värv Pind”.

Kunstniku järjekorras 27. näitusel eksponeeritakse ülevaadet suuremõõtmelistest gobeläänidest, millest osa on leidnud püsiva kodu erinevates Eesti riigiasutustes ja era-kollektsioonides. Näituse erinevaid osasid on varem eksponeeritud mitmetel rahvusvahelistel näitustel Pariisist Kyotoni. Pilvi Blankin Jones’i seni suuremad isikunäitused toimusid Hollandis, (Bergen op Zoom, kus eksponeeriti 26 gobelääni)  ja Norras Nordnorsker Kunstikeskuseskuses.

Alates 1993 aastast on Pilvi Blankin Jones Eesti Kunstnike Liidu liige, ETeKL ja EAÜ liige.
Täpsemalt kunstnikust ….

Kunstnikul oli valida kunstilise väljendusvahendite vahel.
Kui kõige tagasihoidlikum väljendusvahend on punkt, mis paljude punktide ühendamise järel moodustusid jooned ehk triibud.
Teine valikuvõimalus oli valida  erinevate värviliste pindade vahel, mida värviliste lõngadega maalimine iseenesest ju on.
Kolmanda  väljendusvahendina ta soovis ühendada kujutatu ruumiliselt. Lõpptulemina  omavahel ühendada võimalikud väljendusvahendid.. punkt, joon, värv ja pind üheks tervikuks, mida juuresolevatelt fotodelt näha saab.

Fotode autor Mark J. Jones

Näituse avamisel pakuvad muusikalist tausta Tartu I muusikakooli viiuli ja trompeti õpilased Rosalie, Johannes ja August Karro. Laulab Lii Karro.

Näitus jääb avatuks 29. jaanuarini 2017. Näitus on avatud E-R kl 9-17.30, L-P ja muudel aegadel kui maja on sündmuste tõttu avatud. Info 615 5160.

Lisainfo:
Pilvi Blankin Jones
+372 5699 5910
pilvisalmin@gmail.com

Tallinna Õpetajate Maja
Raekoja plats 14
Info 615 5160.