Gennadi Kurlenkovi personaalnäitus ’’Subjektiivne reaalsus’’

Kunstnik on sündinud 1954. aastal Valgevenes. Kunstihariduse on ta omandanud Leningradi Herzeni nimelises Pedagoogilises Instituudis kunstigraafika osakonnas. 1991. aastast on ta Narva Kunstikooli direktor. 2006. aastast ka Eesti Maalikunstnike Liidu liige. Personaalnäitustega on ta esinenud Narvas, Ahtmes, Sillamäel, Rakveres, Tartus. Tema töid on nii erakollektsioonides kui muuseumides Eestis, Venemaal, Valgevenes, Soomes, Saksamaal, Rootsis, Prantsusmaal ja USAs.

Igal kunstnikul on oma maailmatunnetus, vaade teda ümbritsevale reaalsusele, subjektiivne nägemus, oma kujundlik ja loominguline keel. Elus on kõik muutuv ja kordumatu. Piltidel kujutab kunstnik kõike seda, mis on tema tundeid puudutanud ja mida ta on läbi elanud. Ta maalib natuurist või mälu ja kujutluspildi järgi ning kasutab erinevaid maalimisele lähenemise viise. Loomingulise protsessi tulemus võib olla eelnevalt läbi mõeldud ja planeeritud – alates otsingutest läbi eskiiside, eelnevate pildietüüdide. Vahel aga võib loominguline protsess olla spontaanne. Harilikult ei ole siis eelnevalt selgust, milline on lõpptulemus. Loominguline protsess on siis tunnete ja emotsioonide vool, mis väljenduvad lõuendil erinevates värvides. Alandlikult usaldab ta neid tundeid ja väljendab seda mis teda täidab. Ta püüdleb väljendusele värvide ja harmoonia kaudu, täitub tunnetest ja interpreteerib. Ta ütleb, et näeb siis kõiges uut. Iga kord näeb kõike nagu esmakordselt.

Näitus on avatud oktoobrikuus tööpäevadel kl 9.00-17.30, L-P ja muudel aegadel kui maja on sündmuste tõttu avatud. Info tel 615 5160.