Eesti Maalikunstnike Liidu näitus “Tõe ja õiguse inimesed”

EMKL näitus “TÕE ja ÕIGUSE INIMESED”

Koostaja ja kujundaja: kunstnik Tiina Tammetalu /Imaginaarne Muuseum/.

Näituse presentatsioon: neljapäeval, 13. oktoobril kell 18.00 – 20.00.
Oodatud on kõik huvilised ja Tammsaare-sõbrad! Õpetajate Maja Galerii, Raekoja plats 14, Tallinn

Näitus on pühendatud A. H. Tammsaare “Tõe ja Õiguse” I osa juubelile – Eesti kirjanduse suurteose I osa ilmumisest 1926.a. möödub tänavu 30. oktoobril 90 aastat.

Tammsaare “Tõe ja Õiguse” I osa –  meie kirjanduse tüvitekste – ning selle kirjandusteose tegelaskujud ja sündmused on antud näituseprojekti vundamendiks ja ankruks. Just Tammsaare ehe tekst “T&Õ” I osas on selleks tuumaks ja raskuskeskmeks, millele kogu näituse visuaalia toetub, mille kaudu selle näituse pilte nö loetakse ja mõistetakse. Eesti Maalikunstnike Liidu näitusena teeb selle näituse teiste seas eriliseks kontseptsioonis toodud range nõue tekstipõhisusele. Tugev seotus kirjandusliku originaaltekstiga ei tähenda siin siiski mitte ainult pelka illustreerimist, vaid annab professionaalsetele visuaalkunstnikele võimaluse isikupärasteks tõlgendusteks meie rahvuskirjanduse suurteosele nö vabakunsti võtmes ja meediumites, kuhu iga autor on kaasa toonud linke ja allusioone omaenda väga isiklikest lugudest.

Osalevad:  Enn Tegova, Juss Piho, Margus Tiitsmaa (Sorge), Albert Gulk, Kätlin Stahl, Tiina Tammetalu, Owe Büttner, Kai Kaljo, Heli Tuksam. Näituse töörühmas osales ka Tiina Büttner, abi osutas TÕM galerist Marina Laidla.

Näitus on avatud E-R kl 9-17.30, L-P ja muudel aegadel kui maja on sündmuste tõttu avatud. Info tel 615 5160.
Näitus on avatud kuni 31. oktoober 2016.

ps. Näitusega soovime omalt poolt anda hoogu käimasolevale  A. H. T. “Tõe ja Õiguse” I osa juubelile pühendatud illustratisoonikonkursile, millist korraldab Tammsaare Muuseum ja Tammsaare ja Vilde Sõprade Selts. vt: http://linnamuuseum.ee/tammsaare/2015/12/30/illustratsioonivoistlus-toe-ja-oiguse-i-osale/

Lisatud näitusevaade Galerii esimesest saalist:
Repro: Fragment näituselt, kaadrisse on jäänud: Sorge, A. Gulki ja K. Stahli teosed. Näituse kujundaja: Tammetalu. Foto autor: Marina Laidla, TÕM Galerii