Bastor Stuudio näitus „Mõttepunktid …“

„Parim järelsõna, millest võib vaid unistada, on mõttepunktid, kuid mitte sellised, mis on trükitud paberkandjale, vaid sellised, mis moodustavad pika jada tajumatuid auke tegelikkuse õhukeses kangas pärast seda, kui keegi teine on hüvasti jätmata minema lipsanud.”
Max Frei (kirjanik)

Sedasi lõppes järjekordne Bastor stuudio eluetapp ning algamas on uus. Mis saab edasi? Edasi on mõttepunktid … – see on mõttetihe märk, mis ühest küljest teeb pausi, võimaldades peatuda siin ja praegu ning vaadelda seda nähtust, ent teisest küljest haarab see õrnalt kaasa mõtisklusse ja edasisse dialoogi …
Kes oleks võinud arvata, et näitusel osalevad mitte üksnes need inimesed, kes on käinud stuudios juba mitu aastat, vaid ka need, keda võib praegu veel nimetada uustulnukateks. Aga nii see on!
Seega pakub meie näitus head võimalust mitte ainult kokku võtta, vaadata ja võrrelda stuudio õpilaste töid, vaid ka mõelda tulevikule.
Näituse „Mõttepunktid …” eripäraks on asjaolu, et stuudios osalejatel ei ole piiranguid eneseväljenduse vahendite valimisel. Nende jaoks on traditsioonilise maalikunsti raamistik sageli liiga kitsas, sest igaühel neist on oma tehnika ja stiil.
„Mõttepunktid …” on abstraktse ja konkreetse, reaalse ja illusoorse sümbioos … Mõned maalid ühendavad kergust, õhulisust ja tekstuuri materiaalset hoomatavust. Teiste maalide puhul uurivad autorid ainelist maailma, avades pisut asjade peidetud elu varjavat eesriiet. Kolmandat tüüpi maalidel aga murrab spontaanne tingitud tegelikkus läbi lõuendi pinna ning elab, tõmmates välja fragmente ja seades end uuesti kokku. Mõttepunktid tähendavad teksti jätku väljaütlematust. Selline väljaütlematus on alati võtmesõnaks stuudios osalejatele.
Mulle meeldib see, et „Mõttepunkte …” saab näha iga soovija. See on oluline, kuna Bastor stuudio üheks põhimõtteks on teoste loojate edendamine. Olen kindel, et peame andma teed nii inimestele, kes otsivad uudseid käsitlusviise eneseväljenduseks, kui ka noortele kunstnikele ning nende algatusi toetama.

Kokkuvõttes leiab iga näituse külastaja enda jaoks midagi uut ja põnevat.

Mina isiklikult ootan, et see näitus äratab huvi nendes inimestes, kellel on võimalik saada tulevikus minu õpilasteks ja kes seejärel hakkavad esitama oma maale tulevastel Bastor stuudio näitustel.

PS. … Ma armastan mõttepunkte … See on mu lemmik kirjavahemärk. Ta tõotab TULEVIKKU …

Ilona Matson,
Kunstistuudio „Bastor” juhataja ja õppejõud
pedagoogika magister