Avo Paistiku mälestusnäitus

Avo Paistik sündis 21. aprillil 1936. aastal. Ta oli tuntud ja tunnustatud eesti maalikunstnik, graafik, karikaturist, joonisfilmide režissöör ja pastor.

Pikki aastaid töötas ta Tallinnfilmi Joonistusfilmis. Avo Paistiku tuntumad animafilmid on “Lend”, “Tolmuimeja”, “Klaabu”, “Klaabu, Nipi ja tige kala”, ” Klaabu kosmoses”, “Naksitrallid” ja “Naksitrallid II”. Paistiku loodud tegelaskuju Klaabu on jõudnud ka teistesse kunstivormidesse, näiteks tegi temast 2010. aastal lavastuse Nukuteater.

Kokku on Avo Paistik loonud umber 20 filmi. Ta on saanud mitmeid auhindu rahvusvahelistelt filmifestivalidelt, sh. 1983. a. Madridi ja 1986. a. Stuttgardi filmifestivalil peaauhinna. Kunstnikuna on ta esitlenud oma töid ca 14 näitusel. Ta maalis oma elu jooksul üle 1000 teose. Tema maalid on erksad, geniaalselt leidlikud, mitmekihilised oma väljamõeldud ja reaalsuse keerukuses, täidetud huumori ja vürtsitatud teravuse ning irooniaga. Filmid täiskasvanutele on pühendatud inimese isiksuse ja jumala teemale. Lastefilmid aga seikuslikkusele. Ülevaade Avo Paistiku töödest …..

1991. a. pühendus Avo Paistik tegevusele pastorina. Avo Paistik suri 3. detsembril 2013 77.aasta vanuses.

Näitus on avatud E-R kl 9-17.30, L-P ja muudel aegadel kui maja on sündmuste tõttu avatud. Info tel 615 5160.