Aleksander Lefbard “Värvimosaiik. Vormi harmoonia” 30.03-30.04.2019

Aleksander Lefbardi maalide näitus “Värvimosaiik. Vormi harmoonia.”

Näitus on avatud 30.märtsist 30.aprillini 2019.


Aleksander Lefbardi personaalnäitus toob vaatajani uued elamused ja hinge sügavused. Nagu alati, sisaldab tema looming ka ootamatusi ja üllatusi.

Kunstniku uued ideed ja tööd rõhutavad ning sisaldavad gootipärase kunsti sugemeid, kus valitses romantiliste tunnete kultus, väljendades kunstniku sisemaailma ja emotsioone, mitte kopeerides vaid välist. Kunstnik otsib oma hinge ja vaimu sügavusi ning vastandab selle materiaalsele maailmale.

Värv ja vorm loob kunstniku maalide vaimse ja emotsionaalse energia. Mõnede tööde ajaloolisus vaheldub kaasaegsusega ja abstraktsus on täiendatud realistliku väljenduslaadiga – koos sügava värvitunnetusega ei jäta see vaatajat kindlasti ükskõikseks.

Eraldi puudutab kunstnik oma töödes kunsti sotsiaalset alget, taandades antisotsiaalsuse, rõhutab sellega oma loomingu sotsiaalset väljendust.

Klassikalise maalikunsti austajaid rõõmustab kunstniku maalidega, mis kujutavad linnavaateid ja vaadete õrnu väljendusi.

Aleksander Lefbard on Eesti kunstnik, kes jätkab postimpressionistliku ja -ekspressionistliku maalikunsti traditsioone. Ta eksperimenteerib maalides ja kujutab enamasti üksikuid hetki linnavaates või püüdes tabada naiselikku sügavust, portreteerides ja kasutades maalides erinevaid väljendusstiile. Kunstniku maalidel väljendub positiivsus ja musikaalsus.

Aleksander Lefbard sündis 1971. aastal Valgevenes, õppis Leedus, 90ndatel aastatel tuli perekond tagasi Eestisse. Kunstnik elab ja töötab Tallinnas. Tema töid on erakogudes Eestis, Euroopas ja Venemaal.

Näitus on avatud Tallinna Õpetajate Maja galeriis 30.3.2019-30.4.2019 E-R  9.00-18.00