Aleksander Lefbard maalide näitus “Emotsiooni värv”

Meid ümbritsev maailm on kaunis ja mitmekesine, see koosneb kõikidest spektri värvidest, sündmustest, tunnetest. Kuid kas me alati märkame seda? Ja kui üllatav on vahel näha esmapilgul argiseid süžeesid läbi inimese emotsioonide, kes kannab need lõuendile, lisades juurde enda nägemuse ning meeleolu. Oma muljeid ümbritsevast maailmast – päikesepaistelisest sügispäevast Pariisis, muinasjutulisest talveööst Tallinnas, portreedelt vastu vaatavate inimeste meeleolust – annab Eesti kunstnik Aleksander Lefbard edasi talle omases emotsionaalses maneeris, kasutades uut, postimpressionistliku tehnikat. Vaadates Lefbardi maale ei näe me vaid seda, mida neil kujutatakse, vaid ka seda, kuidas seda kujutatakse, me osaleme tema loomeprotsessis, elame ja tunnetame koos temaga.

Oma pintslitõmmete rütmiga püüab kunstnik edasi anda objekti muusikalis-rütmilist seisundit, tavapilgule nähtamatut tunnetuslikku osa, mis võib saada nähtavaks vaid läbi kunstniku pilgu, läbi tema hinge põlemise.

Aleksander sündis Valgevenes, Eestis elab ta juba ligi 20 aastat, kunstnik reisib palju. Maalimisega alustas ta juba lapsepõlves, oma kunstnikust isa juhendamisel.

Aleksander otsib maalikunstis oma isiklikku stiili, katsetades värvi ja faktuuriga. Vaadates Aleksander Lefbardi maale, avaneb teil võimalus mitte ainult näha maailma tema silmade läbi, vaid ka tunnetada ja tajuda neil kujutatu õhustikku.

Enda saladuseks peab kunstnik tõika, et ta võtab pintsli kätte vaid siis, kui tunneb tugevat emotsionaalset tõusu ning kindlasti peab ta olema heas tujus, nii kandub positiivne energia ka tema töödesse.
Aleksander Lefbardi näitusel „Emotsiooni värv” esindatud tööd on lõuendile maalitud õlimaalid.

Näitus on avatud E-R kl 9-17.30, L-P ja muudel aegadel kui maja on sündmuste tõttu avatud. Info tel 615 5160.