Eestimaa Rahvuste Ühenduse kunstnike näitus Tallinna Õpetajate Majas 14.09.–10.10.2023

  Eestimaa Rahvuste Ühenduse kunstnike näitus Õpetajate Majas 14.09. – 10.10.2023   Anna Daniela Rodgers (Leedu kunstnik) Inge Teslikova (Rannarootslaste kunstnik) Zhanna Toht (Mari kunstnik) Gunta Randla (Läti kunstnik) Šamil Alijev (Aserbaidžaani kunstnik) Nina Honcharuk (Ukraina kunstnik)   Näitus on valminud tänu Tallinna Kultuuri- ja Spordiameti toetusele. Näituse korraldaja: Eestimaa Rahvuste Ühendus Näitus jääb avatuks… Loe rohkem »

Tallinna Kopli Ametikooli õpilastööde näitus „Käsitöös peitub vägi“

Tallinna Õpetajate Maja galeriis on võimalik näha Tallinna Kopli Ametikooli käsitöö suuna õpilaste töid, mis on valminud kangakudumise, sepa-, tekstiil-, nahk- ja puukäsitöö eriala tundides. Kuigi kooli käsitöö erialade õpilaste seas on väga erinevas vanuses inimesi, siis valdav enamus on noored, kes vanematelt kaaslastelt elutarkust ammutavad ja läbi selle ka käsitööd rohkem väärtustavad. Juhendajateks on… Loe rohkem »

Eksklusiivsete lõhnade ja maalide näitus: “Amber Wings”

Kuni mai lõpuni saab Tallinna Õpetajate Maja galeriis vaadata näitust „Merevaigust tiivad“, kus põimuvad Rita Talalaeva ja Pavel Seliunini maalid ja Olha Avdieieva parfümeeria. Saab näha eksklusiivset lõhnakollektsiooni ja disainerehteid ning parfüümidest inspireeritud maale. Külastajad saavad kohtuda asjatundliku parfümeeri ja kunstnikega ning õppida palju põnevat. Kõik näitusel olevad lõhnad ja esemed on ainulaadsed ning neid… Loe rohkem »

Evi Tihemets-Viirese ja Epp Viirese teoste näitus “PÜHENDUS UKRAINALE. KEVADE HINGUS” Tallinna Õpetajate Majas. 04.04 – 28.04.2023

Evi Tihemets-Viires (sündinud 1932, lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1958.aastal) on silmapaistev eesti graafik, Kristjan Raua ja Eduard Wiiralti preemiate laureaat, kes valdab suurepäraselt nii sügavtrükitehnikaid kui ka litograafiat ning on värvilise graafika, eriti värvilito kauaaegne meisterlik viljeleja. Värvilise graafika kõrval on teda juba 1960.aastatel köitnud ka maalikunst. Viimastel aastatel on kunstiavalikkus avastanud selle tahu tema… Loe rohkem »

Eve Viidalepa akvarellmaalinäitus 01.03 – 17.03.2023

Kes on see, kes minus loob. Eks ikka meie nähtamatu allikas, kogub ja korjab, et oluline pinnale tõuseks ja omanäoliseks kunstiväljenduseks vormitaks – kes muu, kui sisemine looja loob…… Muutused identiteedis viivad edasi – Eve Viidalepa töö praegune periood on uurida, mida ta alateadlikult naudib graafikas/joones/ või maalis-, akvarellis…… ja info seestpoolt välja, et ideed… Loe rohkem »

Toomas Pikhofi näitus “MA PÕLEN. Suudlemata suudlused” 05.01 – 26.02.2023

Toomas Pikhofi maalide seeria tutvustab tundeid ja emotsioone, mis on jäädvustatud abstraktsetesse akrüülmaalidesse. Kunstnik on näituse teele saatnud sõnumiga: „Armastus on pärit sinu seest. Armastus ei tähenda omamist, vajamist, kontrollimist, saavutamist või millegi saamist. Sa ise ja teised inimesed tunnetavad sinu armastust, sest see on energia, mis kiirgab sind ennast. See energia on vabastatud läbi sinu… Loe rohkem »

Tiiu Piiburi näitus “Abstraktsionism ja kujutava kunsti sümbioos” 5.12 kuni 31.12 Tallinna Õpetajate Maja galeriis

Detsembri kuu vältel näeb Tallinna Õpetajate Maja galeriis Tiiu Piiburi näitust “Abstraktsionism ja kujutava kunsti sümbioos”   Maalid on õli tehnikas ja valminud kogu loomingu perioodi vältel. Siin on vaid murdosa nendest teostest mis on sündinud erilises seisundis olles. Loomekoridoris kogen aja ja ruumi suhteliselt suhtelisust, kõik on subjektiivne ja täidetud kohalolu ainu hetkega mis… Loe rohkem »

Ukraina lapskunstnik Sasha Putrya (1977-1989) tööde näitus “Sasha Putrya kaunis maailm” 05.11-30.11.2022

Nooruke Ukraina kunstnik Sashenka Putrya sündis Ukrainas Poltava linnas 2. detsembril 1977 ja lahkus elust 24. jaanuaril 1989 raske haiguse tagajärjel kõigest 11 aastasena. Tema loominguline pärand on tohutu: 2280 joonistust ja kompositsiooni. Aastail 1989 kuni 2021 toimus enam kui 230 Sasha Putrya personaalnäitust 11 riigis. Eestis eksponeeritakse tema töid esmakordselt. Sasha püüdis oma kunstiga… Loe rohkem »

Eesti Moekunstnike Ühenduse aastanäitus “PEALT ÜKS – SEEST TEINE” 5.10 – 31.10.2022

Oktoobris on Õpetajate Maja galeriis avatud Eesti Moekunstnike Ühenduse aastanäitus “PEALT ÜKS – SEEST TEINE“. Näitus analüüsib eetilist ja moraalset allakäiku tänapäeva maailmas. Kui siiani on tavaline olnud petmine lähisuhetes, siis nüüd oleme liikunud olukorda, kus meile valetavad ka avaliku elu tegelased, keda peaksime usaldama. Meedia abil tekitatakse nii hirme kui ihasid, et käituksime nii,… Loe rohkem »

Tiia Külv kunstistuudio näitus “Igaüks maalib omaette” 1.-30.08.2022

Pilt ja maalimine – värv – on osa inimesest, osa meist kõigist. Kujund ja värv annavad lõputuid kooslusi – nii tuttavaid kui vähem tuttavaid. Kujundid ja värvid korduvad, kuid ei kattu kunagi. On omamoodi absurdne hinnata pildi tegijat, mis on kujutav ise, kuid kõlab nagu. Tee nagu see või nagu nemad seal on harjutuslikult muidugi… Loe rohkem »