Suhtlemise müüdid ja rituaalid

Suhtlemine on kunst, mida on võimalik meisterlikult vallata, kui teada selle olemust varjavaid müüte ja tunda selle kohustuslikke rituaale.

Saa teadlikuks suhtlemise tegelikust olemusest ning õpi kõige kiiremat ja otsemat teed jõudma teiste inimesteni. NB! Tõenäoliselt kõige praktilisem suhtlemiskursus.

 

Juhendaja Jaanus Kangur pälvis möödunud aastal "Aasta Koolitaja 2019" tiitli. Tal on täiskasvanute koolitaja 7. tase. Jaanus on lõpetanud Tartu Ülikooli religiooni – antropoloogia magistrantuuri ning tal on rahvusvaheline diplom taastavas õiguses Kanadast Queensi Ülikoolist. Lisaks on ta õppinud suhtlemistreeneriks ning nõustajaks. Jaanus on koostanud kaks raamatut ning olnud kaasautoriks neljale raamatule, samuti avaldanud hulga artikleid avalikust esinemisest, konfliktilahendusest, koostööst ja suhtlemisest.

Kursuse detailid

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14
Aeg:
Esmaspäeviti, 4. maist - 25. maini, kell 18.00-20.00
Maht:
4 x 2h
Juhendaja:
Jaanus Kangur
Hind:
128,00 € / 102,40 € Soodushind -20% Tallinna haridustöötajatele, ISIC ja ITIC kaardi omanikule.
Grupi suurus:
16 inimest
Lisainformatsioon:
Juhul kui koolitus jääb ära seoses eriolukorra pikendamisega, siis tagastame tasutud osalustasu 100% ulatuses. Registreeruge julgelt!
Koolitusjuht:
Kristel Sarnet 615 5163 / 55655486 kristel@opetajatemaja.ee

Kursuse teemad

1. tund. Murrame müüdid. Seame kahtluse alla kaks enimlevinud müüti suhtlemise kohta: „üksteise mõistmine on loomulik“, „kõik eeldavad ausat ja otsekohest suhtlemist“. Vaatame, kuidas on tegelikult ja kuidas aitab nende müütide murdmine jõuda mõjusama, parema, otsekohesema ja selgema suhtlemiseni?

2. tund. Tutvumise rituaal. Iseäranis võõraste inimestega suhtlemise esimestel hetkel määravad tulemust pigem loomalikud instinktid kui sotsiaalsed oskused ja teadmised. Tutvumisel käitume kui tedrekuked kevadel mängides, järgime looduse ürgseid rituaale.

3. tund. Otsekohesuse rituaal. Tihti satume segadusse, kui meie ausust või otsekohesust sugugi ei hinnata (ehkki seda justkui oodatakse). Otsekohesus on ühe suhtlemisrituaali nimetus, mida iseloomustab kindel skeem ja mudel (piiratud süntaks). On kasulik teada, mida, millal ja kuidas öelda ning teha.

4. tund. Eksistentsiaalse peegli rituaal. Suhtlemine võib teha inimesed inetuks või imekauniks. On olemas üsna lihtsad võtted, mis teevad inimesed teistele meeldivateks või lausa vastupandamatuks. See juhtub siis, kui suudame pakkude suhtlemispartnerile „peeglit“, kust ta saab näha, et on elus. Seda õpimegi.