Sissejuhatus Alexanderi tehnikasse

Alexanderi tehnika on mõttetehnika harjumuslike reaktsioonide vältimiseks ja optimaalse enesekasutamise taastamiseks/täiustamiseks.

 

See tehnika on nutikatele, kes taipavad, et see hõlbustab nii nende igapäevaseid toiminguid kui ka esinemissooritusi, nii häält kasutades kui ka pilli mängides jne. See on tehnika, mis on õppekavas juba aastakümneid mitmetes mainekates teatri- ja muusikakõrgkoolides kõikjal maailmas, üle kümne aasta on see olnud õppekavas ka EMTA-s.

Eva Püssa on näitleja ja Alexanderi tehnika õpetaja. Ta on lõpetanud Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia muusikapedagoogika ja lavakunsti erialal 2000. aastal ja Eesti Alexanderi tehnika Instituudi 2018.a. Ta on töötanud näitlejana ER Nukuteatris ja teatris “Vanemuine”, tegutsenud muusikaõpetajana ja erinevate huviringide juhina, samuti saatejuhina Raadio2-s. Viimastel aastatel Eva olnud vabakutseline näitleja.

Kursuse detailid

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14
Aeg:
kolmapäeviti: 6., 13. ja 20. mail kl 17.30 – 19.30
Maht:
3 x 2 h
Juhendaja:
Eva Püssa
Hind:
96 € / 76,80 €
Grupi suurus:
12
Lisainformatsioon:
Soodushind -20% Tallinna haridustöötajatele, ISIC ja ITIC kaardi omanikule
Koolitusjuht:
Kristel Sarnet 6155163 / 5565 5486 kristel@opetajatemaja.ee

Kursuse teemad

  • 1.tund - AT- tehnika igapäeva- ja tööelu hõlbustamiseks. Harjumused, rutiin, nende tuvastamine ja arusaamine selle   tuvastamise vajalikkusest. AT -tehnika kahe põhitöömeetodi- toolitöö ja poollamangu tutvustamine.
  • 2. tund - Oma keha (skeleti) kaardistamine. Mängud ja harjutused tuvastamaks harjumuslikku reaktsiooni ning jätkamaks tutvumist tehnika printsiipidega.
  • 3. tund - Praktilised tegevused läbi AT-tehnika printsiibi - nii vähe kui võimalik, nii palju kui vajalik.