Kuidas suhelda “sotsiaalse kiskjaga*” ?

Sel hooajal kahjuks just see koolitus ei toimu. Kindlasti vaata  koolituskavas olevaid teemasid siit.

Meie keskel on inimesi, kes võivad olla ambitsioonikad, edukad ja sarmikad, ent kõik neist ei pruugi inimestena kõige meeldivamad olla.

Otse vastupidi, võib juhtuda, et nad on manipulatiivsed, hoolimatud ja eneseimetlejad. Võib juhtuda, et teised inimesed on nende jaoks vaid vahendid enda eesmärkide saavutamiseks. Äkki on tegemist kõrge psühhopaatsustasemega inimestega? Kuidas selliste inimestega toime tulla? Kuidas tagada enda turvalisus ja heaolu kui on vaja sellise inimesega koostööd teha ja suhelda? Neile küsimustele püüame kursuse jooksul vastuseid leida.

Juhendaja Jaanus Kangur pälvis möödunud aastal "Aasta Koolitaja 2019" tiitli. Tal on täiskasvanute koolitaja 7. tase. Jaanus on lõpetanud Tartu Ülikooli religiooni – antropoloogia magistrantuuri ning tal on rahvusvaheline diplom taastavas õiguses Kanadast Queensi Ülikoolist. Lisaks on ta õppinud suhtlemistreeneriks ning nõustajaks. Jaanus on koostanud kaks raamatut ning olnud kaasautoriks neljale raamatule, samuti avaldanud hulga artikleid avalikust esinemisest, konfliktilahendusest, koostööst ja suhtlemisest.

Kursuse detailid

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14
Aeg:
Esmaspäeviti, 20. ja 27. jaanuaril kell 18.00-20.00
Maht:
2 x 2h
Juhendaja:
Jaanus Kangur
Hind:
64 € / 51,20 €
Grupi suurus:
16 inimest
Lisainformatsioon:
Soodushind -20% Tallinna haridustöötajatele, ISIC ja ITIC kaardi omanikule.
Koolitusjuht:
Kristel Sarnet 615 5163 / 55655486 kristel@opetajatemaja.ee

Kursuse teemad

- Mis on psühhopaatsus, sotsiopaatsus ja nartsissism?
- Kuidas psühhopaatsus avaldub ning mis on kõrge psühhopaatsustaseme peamised varjupooled?
- Mida kõrge psühhopaatsustasemega inimesed hindavad ja milliseid inimesi austavad?
- Mida peaks kõrge psühhopaatsustasemega inimestega suhtlemisel kindlasti vältima ja millest pigem hoiduma?
- Millised on peamised suhtlemistehnikad, mis aitavad kõrge psühhopaatsustasemega isikutega suhtlemisel paremini toime tulla?
- Mis on empaatia eelised?
- Kuidas kasvatada empaatiat?
Kursus baseerub suuresti Robert D. Hare ja Paul Babiaki uurimustel ja kirjutistel, ent kogu kursus on illustreeritud koolitaja isiklikest kogemustest tulenevate lugudega. Koolitaja on töötanud mitmeid aastaid vanglas, kus kõrgema psühhopaatsustasemega isikute kontsentratsioon on ligi 20 korda kõrgem kui ühiskonnas. Samas leidis R.Hare, et ka töökeskkonnas võib leiduda väga edukaid, ent kõrge psühhopaatsustasemega isikuid. Ka nendega on koolitaja 15 aastase kootaja karjääri jooksul kokku puutunud.

Kursus on ennekõike praktiline ning koosneb paljudest näidetest ja juhtumianalüüsidest. Samuti on mitmeid praktilisi harjutusi ja soovitusi.

*Robert Hare termin kõrge psühhopaatsustasemega isikute kohta.

 

Tutvu ka Jaanus Kanguri aprillis toimuva koolitusega "Suhtlemise müüdid ja rituaalid"

Kursuse materjalid

Slaidid 2020: