Tööõnn muutunud oludes – mõnusam tööelu ja varjatud võimete ülesleidmine

Nagu oleme just kogenud, siis maailm muutub meie ümber üha kiiremas tempos. Nõudmised, millele vastata, lähevad keerukamaks. Eriala, mille kunagi valisime, ei pruugi enam sobida.  Meie töökoht ei pruugi säilida. See kõik vajab ümber kohanemist ja paindlikkust ka meilt endalt. 30% töödest kaob lähima kümne aasta jooksul. Seega tuleb meil elukestvalt mitte ainult õppida, vaid ka oma karjääri ja eneseteostust planeerida. Koolis aga ainet: „kes ma olen ja mida selles elus teha tahan“, polnud. Kahest kohtumisest  koosnev koolitus pakub võimaluse enda sisse vaadata, leida üles oma tugevused ja unistuste erialad, samuti hinnata, kas tänased väärtused lähevad kokku olemasoleva töökoha väärtusega.

 

NB! Sellel hooajal seda koolitust ei toimu. Tutvu meie koolitusprogrammiga siin

 

Kursus pakub võimaluse oma tänasesse töösse suuremat rahuldust tuua ja läbipõlemist vältida. Lisaks leiavad osalejaid üles huvipakkuvad erialad, mille suunas olemasoleva tööelu kõrvalt liikuda või järgmise karjäärina oma elus kaaluda.

Tiina Saar-Veelmaa on kirglikult tegelenud tööõnne uurimisega juba viimased 17 aastat. Psühholoogina on teda eelkõige huvitanud, kuidas inimesed leiavad oma elus kutsumuse ja hiljem kui nad juba tööelus on, kuidas mitte läbi põleda. Tiina on kirjutanud 6 raamatud, toimetanud ajakirju töö teemal ja osalenud mitmes telesaates.

KOOLITUSE DETAILID

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14
Maht:
2 x 2,5 h
KOOLITAJA:
Tiina Saar-Veelmaa
Grupi suurus:
10 inimest
Koolitusjuht:
Täiendava info saamiseks kirjuta e-kiri aadressil info@opetajatemaja.ee

KOOLITUSE TEEMAD

  • Sissejuhatus muutunud töömaailma ja eneseanalüüs. Uurime, milliste väljakutsete eest seisame X, Y ja Z generatsiooni valguses. Muutunud tööõnne filosoofia – mis on ikagai, mis on hygge ja fika ja kuidas see meid eneseteostuses aitab. Muutunud tööõnne filosoofia, tööõnne valem ehk mida inimesed tänapäeval tööelult ootavad. Nipid ja meetodid läbipõlemise eemal hoidmiseks, sh aja hoidmiseks. 11 erilist omadust. Uue potentsiaali leidmine iseendas.
  • Uued võimalused ja sihtide leidmine. Innustavad tuleviku stsenaariumid. Läheneme väärtuste prisma läbi. Saame testida, kas oleme tegijad ka 10 aasta pärast. Analüüsime kaheksat erinevat karjääristiili ja valime sobiva. Kaardistame enda vaates rahuldustpakkuva eneseteostuse võimalused, valdkonnad, organisatsioonid, vajadusel ka koolid. Tegeleme hirmude, kahtluste ja liigse enesekriitikaga. Liigume plaanist tegudele.

Meetodid: interaktatiivne loeng, sotsiomeetria, grupitööd, paarisharjutused, loovtööd, koosloomine.

KOOLITUSE MATERJALID


Warning: Undefined variable $unfiltered in /data03/virt10651/live/opetajate-maja-wordpress/www/wp-content/themes/opetajate_maja/single-course.php on line 213

Warning: Undefined variable $unfiltered in /data03/virt10651/live/opetajate-maja-wordpress/www/wp-content/themes/opetajate_maja/single-course.php on line 213

Warning: Undefined variable $unfiltered in /data03/virt10651/live/opetajate-maja-wordpress/www/wp-content/themes/opetajate_maja/single-course.php on line 213
Tööõnne slaidid: Töökoha ratas:
Loovküsimused: