Teekond rahuldust pakkuva eneseteostuse leidmiseni

Kas oled üks neist, kes pole küsimusele „Kelleks ma saada tahan?“ ikka veel õiget vastust leidnud? Ära muretse, tänases muutusi täis maailmas on see täiesti normaalne. Nõudmised, millele vastata, lähevad keerukamaks. Eriala, mille kunagi valisime, ei pruugi enam sobida. 30% töödest kaob lähima kümne aasta jooksul. Seega tuleb meil elukestvalt mitte ainult õppida, vaid ka oma karjääri ja eneseteostust planeerida.

 

NB! Sellel hooajal seda koolitust ei toimu. Tutvu meie koolitusprogrammiga siin

 

Koolitaja Tiina Saar-Veelmaa on kirglikult tegelenud tööõnne uurimisega juba viimased
17 aastat. Psühholoogina on teda eelkõige huvitanud, kuidas inimesed leiavad oma elus kutsumuse ja hiljem kui nad juba tööelus on, kuidas mitte läbi põleda. Tiina on kirjutanud
6 raamatut, toimetanud ajakirju töö teemal ja osalenud mitmes telesaates.

Koolitus pakub võimalust endasse süveneda. Leiad üles oma tugevused ja valdkonnad, mis sulle sobivad. Saad teha valikuid kaheksa erineva karjääristiili vahel, avastad andeid, millest sa varem teadlik polnud. Saad teada, millised on tulevikukompetentsid, mida endas arendada. Õpid, kuidas läbi enesejuhtimise ja isikuturunduse leida oma elus rahuldustpakkuv eneseteostus. Olgu see siis palgatöö, ettevõtlus või kombinatsioon õppimisest, töötamisest ja reisimisest.

 

Õpiväljundid

Edukas koolituse läbinu:

  • Oskab ennast analüüsida ja leiab üles oma väärtused, tugevused ning võimed enda mõistes ideaalse eneseteostuse rakendamiseks;
  • Teab, mis on tööõnnevalem;
  • Teab, kuidas tööõnnevalemit enda tasakaalu ja läbipõlemise ennetamise jaoks kasutada;
  • Rakendab kaheksat erinevaid karjääristiili oma ideosünkraatilise karjääri väljatöötamisel;
  • Valdab kaasaaegseid isikuturunduse meetodeid, tehnikaid, millega kõnetada sobivaid tööandjaid või koostööpartnereid.

 

Õppemeetodid

Interaktiivne loeng, paaris harjutused, grupitöö, sotsiomeetria, loovtöö, juhendatud eneseanalüüs

KOOLITUSE DETAILID

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja
Maht:
18 akadeemilist tundi
KOOLITAJA:
Tiina Saar-Veelmaa
Koolitusjuht:
Täiendava info saamiseks kirjuta e-kiri aadressil info@opetajatemaja.ee

KOOLITUSE TEEMAD

1. Sissejuhatus muutunud töömaailma. Uurime, milliste väljakutsete eest seisame X, Y ja Z generatsiooni valguses. Muutunud tööõnne filosoofia – mis on ikagai, mis on hygge ja fika ja kuidas see meid eneseteostuses aitab. Muutunud tööõnne filosoofia, tööõnne valem ehk mida inimesed tänapäeval tööelult ootavad.

2. Eneseanalüüsist oma sihtide leidmiseni. Kasutame erinevaid meetodeid, et leida endas „kuld“ üles ja visandada tuleviku stsenaariumid. Läheneme väärtuste prisma läbi, saame teada, kuidas teised meid näevad ja millised on meie supervõimed. Tutvume tulevikukompetentsidega, mida on vaja, et olla konkurentsivõimeline. Saame testida, kas oleme tegijad ka 10 aasta pärast. Tutvume 21. sajandi uute oskuse ja erialadega. Analüüsime kaheksat erinevat karjääristiili ja valime sobiva.

3. Taskaal ja stressi ennetamine. Kuidas saada aru, milline elustiil meiega passib, millal palju on liiga palju. Nipid ja meetodid läbipõlemise eemal hoidmiseks, sh aja hoidmiseks. Uurime, miks muudatused stressi tekitavad ja milleks need head on. Uurime, milliseid samme peame tegema selleks, et disainida oma elu rahuldustpakkuvaks, kaardistame võrgustiku ja inimesed, kes oleksid arenguvitamiiniks. Kavandame sammud, mida ette võtta.

4. Isikuturundus. Uurime, millised on viisid, et maailmale teada anda oma annetest ja tõmmata ligi häid pakkumisi. Kas videoklipp vahetab CV välja, kas oma Youtube kanal on vältimatu, et olla nähtav.

5. Võimalused. Kaardistame enda vaates rahuldustpakkuva eneseteostuse võimalused, valdkonnad, organisatsioonid, vajadusel ka koolid. Tegeleme hirmude, kahtluste ja liigse enesekriitikaga. Liigume plaanist tegudele.

6. Vaatame tagasi tuldud teekonnale. Teeme kokkuvõtteid ja käime ära võlupoes, et osta võimeid, mille abil rahuldustpakkuv eneseteostus ja uued tekkinud ideed ka püsima jääksid.