Teadlik toitumine

Sel hooajal kahjuks just see koolitus ei toimu. Kindlasti vaata  koolituskavas olevaid teemasid siit.

Kuidas tervislikult kaalu langetada? Miks soovitatakse võimalikult vähe suhkrut tarbida? Kas lihast oleks parem loobuda?

Leiame kõigile neile küsimustele koos vastused ja õpime tervisliku toitumise inforägastikus teadlikult orienteeruma.

Kursuse juhendaja Eva-Liisa Kaaristo on õppinud Annely Sootsi Tervisekoolis toitumisnõustajaks ja läbinud mitmed toitumisalased täiendkoolitused. Ta kuulub mitmesse toitumisnõustamise ja -teraapia ühendusse.  Huvi tervisliku toidu ja selle valmistamise vastu tuleneb usust, et teadlik söömine hoiab tervise korras - annab energiat, hea enesetunde ja võimaluse kogeda uusi maitseid.

KOOLITUSE DETAILID

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14
Aeg:
Võta ühendust meie koolitusjuhiga.
Maht:
4 x 1,5h
KOOLITAJA:
Toitumisnõustaja Eva-Liisa Kaaristo
Grupi suurus:
20 inimest
Koolitusjuht:
Kristel Sarnet 615 5163 / 55655486 kristel@opetajatemaja.ee

KOOLITUSE TEEMAD

1. tund: Sissejuhatus tervislikku toitumisse. Õpime tegema valikuid ja muudatusi ning mõistma poes toidusiltidel peituvat infot. Soovi korral saavad osalejad 2-3 päeva menüü ja soovituse, kuidas harjumuspärast menüüd tervislikumaks muuta.

2. tund: Räägime rasvadest, valkudest ja suhkrust. Õpime hindama menüü tervislikkust – kui palju ja mida on vaja süüa. Osalejad saavad kaasa infomaterjali ja 3-päeva näidismenüü koos retseptidega.

3. tund: Õpime püsivalt ja tervislikult kaalu langetama. Õpime aru saama ülekaalu põhjustest ja saame praktilised soovitused, kuidas püsivalt ja tervislikult kaalu langetada. Osalejad saavad kaasa veresuhkrut tasakaalustava 3-päeva näidismenüü koos retseptidega.

4. tund: Õpime kuidas toiduga tervist toetada. Mida on vaja nahale, juustele ja küüntele, immuunsüsteemi tugevdamiseks, hormoonide talitluseks, aju töö ja soolestiku tervise toetamiseks, ning miks on oluline organismi happe-aluse tasakaalu hoidmine. Osaleja saavad kaasa näidismenüüd koos retseptidega.

KOOLITUSE MATERJALID

Tervisliku toitumise alused:Köögiviljade hapendamine:
Rasvad, valgud, süsivesikud:Näidismenüü kaalulangetajale:
Kaalulangetamise esitlus:GK tabel:
Tervise toetamine toiduga:3 päeva näidismenüü: