Õpetajate Maja koolitusprogramm võtab täiesti uue suuna

Paljud inimesed tunnevad, et tahaksid olla õnnelikumad ja saavutada elus rohkem. Ehk oled nii tundnud sinagi?

Saad ohjad enda kätte haarata ja soovitud suunas liikuma asuda, kui paned senisest suuremat rõhku enesearengule. Meie uued ja põnevad enesearengut toetavad koolitused on sulle selles abiks.

 

Avame uksed tööalasele arengule

Töö moodustab meie elust päris suure osa, sest sageli veedame töötades suurema osa enda päevast. Seetõttu on tööalane areng üheks heaks eneseteostuse väljundiks. Paljud meist on tundnud, et sooviksid tööalaselt edukamad olla, kuid ei tea, kuidas oma unistused täide viia. Uuel hooajal oleme selle teema luubi alla võtnud.

Tööõnne spetsialisti ja karjäärinõustaja Tiina Saar-Veelmaa koolitus „Teekond rahuldust pakkuva eneseteostuse leidmiseni“ aitab sul mõista, mis on sinu tõelised tugevused ja millised valdkonnad sulle üldse sobivad. Kui teed praegu palgatööd, ehk on ettevõtlus sinu jaoks hoopis õigem? Või vastupidi?

Äri ja ettevõtlusega on lihtsam ja vähem hirmutav tutvust teha pärast ettevõtja Sirle Truutsäriplaani koostamise koolitust, mis annab vajalikud tööriistad isegi neile, kes igapäevaselt veel palgatööga hõivatud. Rahalise vabaduse suunas aitab liikuda investor ja nelja rahateemalise raamatu autor Jaak Roosaare. Jaagu kursusel õpid, kuidas tekitada endale passiivne rahavoog, millega tulevikus katta kõik igapäevased elamiskulud.

Kuidas tööalaste muutustega toime tulla, aitab lahti mõtestada pikaaegse personalijuhi kogemusega Lea Kalda. Avatud ja „kastist välja“ mõtlemise olulisusest räägib oma disainmõtlemise kursusel selle ala Eesti kuulsaim ekspert Rasmus Pedanik.

 

Tervem mina, vähem stressi

Vaimne tervis on teema, mis saab ühiskonnas üha rohkem tähelepanu. Sisemine õnnetunne just sellest alguse saabki. Ja kas pole just õnnetunne rahuldust pakkuva elu alus?

Vaimse tervise eest hoolitsemisele oleme oma programmis tähelepanu pööranud varemgi. Alati särtsaka Ruth-Kaja Peki juhendatav kursus „Psühhoterapeudiks iseendale“ jätkub selgi hooajal. Samuti on endiselt kavas Rita Rätsepa mõttemustrite positiivsest mõjust rääkiv kursus. Kuid uuel hooajal läheme psühholoogia ja enesearenguga veelgi kaugemale.

Õpime, kuidas tulla toime tugevate emotsioonidega ja kuidas end tõeliselt armastama hakata. Uurime lähemalt emotsionaalse ja sotsiaalse intelligentsuse rolli ning teeme tutvust tõeliselt põneva teraapiavormiga psühhodraama. Selles kõiges aitavad meid mitmed hinnatud psühholoogid ja koolitajad, teiste seas näiteks Piret BristolHelle Kahro ja Anu Parts.

 

Paneme rõhku headele suhetele

Suhted pereliikmete ja töökaaslastega on osa meie igapäevasest elust. Kui suhted on head, pakuvad need meile palju rõõmu. Kuid kuidas tulla toime siis, kui suhted pingeliseks kisuvad?

Jaanus Kangur on selles valdkonnas tõeline spetsialist, kes juhendab sel hooajal koguni kolme suhtlusteemalist kursust. Jaanuse abiga õpime toime tulema keeruliste suhtlusolukordadegapidama läbirääkimisi ja ära tundma sotsiaalseid kiskjaidKonfliktide tulemusliku lahendamise oskusilihvime aga coach’i Jaana S. Liigand-Juhkami käe all.

 

Avastame moodsaid lastekasvatamise teooriaid

Kuid mis muu on ka lapsevanemaks olemine, kui mitte oskus hoida oma lastega häid suhteid ja pakkuda neile igas arenguetapis just sellist tuge, nagu nad vajavad. See on aina suurem väljakutse, sest maailm on pidevas muutumises ja kasvatusmeetodid, mis varem toimisid, ei pruugi täna enam tõhusad olla.

Teadlikkust ja lapsevanemaks olemist aitab ühendada nõustaja ja koolitaja Kersti Türk. Ka laste käitumise lahti mõtestamises ütleb sõna sekka eelpool mainitud psühholoog ja näitleja Rita Rätsepp.

 

Mis uuel hooajal veel muutub?

Lisaks koolitusprogrammile puudutavad head uudised ka uuenenud registreerumis- ja maksetingimusi, mis muutusid paindlikumaks. Nüüd on võimalik kursusele registreeruda, tasudes osalustasu kohe täies mahus läbi pangalingi. Soovi korral on osalustasu võimalik maksta ka arve alusel, mille maksetähtaeg on alles nädal enne kursuse algust.

Kuid uuel hooajal ei saa mitte kõik olema täiesti uus. Mitmed Õpetajate Maja klientide poolt armastatud koolitajad ja kursuste juhendajad jätkavad head tööd ka uuel hooajal. Nii on võimalik endiselt osaleda näiteks Margus Prangli „Näitlejameisterlikkuse kursusel“, Eva Püssa „Alexanderi tehnika“ koolitusel ja Anne Türnpu „Häälekursusel“.

Tutvu uue hooaja koolitustega vene ja eesti keeles ning liitu meie Facebooki fännilehega ja ole kursis värske infoga. Paljud teemad on plaanis ka 2020. aasta koolitusprogrammis.

 

Kursuse detailid