Kursus on neile, kes soovivad lähemat tutvust teha sisekujunduseriala mitmekülgse ja põneva argipäevaga. Samuti ka neile, kellel on soov oma kodu kujundades veidi teadlikumalt orienteeruda kujundusalastes valikuvõimalustes.
Alustame kursust põhitõdede ja mõistetega: Ruumist, Vormist ja Ajast. Teeme tutvust erialaste normide ja reeglitega ning kinnistame õpitut praktiliste tunnitöödega. Läbilõige ruumikujunduse ajaloost annab võimaluse mõista, mis eristab erinevaid kujundusstiile, üht ajaperioodi teisest. Kursuse lõpuks koostame eskiislehe vabalt valitud ruumile, kasutades kõike eelnevat õpitut.
Kursust juhendab sisearhitekt Aet Seire, kes on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias sisearhitektuuri eriala. Töökogemust on tal juba aastast 2000 ja seda nii mööblidisaineri kui sisearhitektina. Lisaks omanäolistele kodukujundustele on tema sisearhitektuurse visiooni saanud mitmed avalikud ruumid. Sisearhitektuur on tema töö, hobi ja kirg, kursuse juhendamine aga väljakutse, siiras teadmiste jagamise rõõm.
1. tund: Sissejuhatus.
Mis on ruum? Vorm, struktuur, aeg.
Kes on sisekujundaja, kes on sisearhitekt ja kes on disainer?
Mis teeb ruumist nauditava keskkonna? Ruumi kompositsioon, ruumi analüüs.
Ruumi planeerimise alused.
Inimmõõtmeline ruum.
2. tund: Lühiülivaade stiilidest. Fookuses on kodu - vaatleme läbi ajarännaku elukeskkonda.
Tunni lõpus praktiline üesanne.
3. tund: Värvid ruumis.
Värviõpetuse alused, värvid ruumis, trendid.
Tunni lõpus praktiline ülesanne. NB! Tund toimub salongis, asukoht täpsustub.
4. tund: Funktsionaalne ruum.
Fookuses on keerulisem osa ruumiplaneerimisest. Tutvume köögi, garderoobi ja panipaiga planeerimise alustega, normidega ja nõuetega. Mõistmaks toimiva planeeringu olulisust, vaatleme neid spetsiifilisi ruume läbi aegade, parameetrite ja tehniliste lahenduste arengus. NB! Tund toimub salongis, asukoht täpsustub.
5. tund: Tekstiil ruumis + sisekujunduse protsess.
Sisekujunduse protsess - ideede, kontseptsioonide arendamine ja elluviimine. Kujundaja ootused - värvi-, materjali- ja valguslahendused. Mis on sisekujunduse tööraamat? Selle ülesehitus: joonised/plaanid, visandid, vaated ja märkmed.
Vaatleme praktilise lõputöö tööraamatu ülesehitust.
Sisustustekstiilide liigid, spetsiifilised normid ja nõuded. NB! Tund toimub salongis, asukoht täpsustub.
6. tund: Valgus ruumis.
Mis on valgus? Valgus kui arhitektuur. Valgustuse projekteerimise põhitõed, nõuded ja normid.
Valgusallikate ABC – ülevaade kasutuses olevatest valgustuse tehnilistest lahendustest.
Tunni lõpus jagab praktilisi nõuandeid valgustusala spetsialist. NB! Tund toimub salongis, asukoht täpsustub.
7. tund: Siseviimistlusmaterjalid.
Ülevaade kasutatavatest siseviimistlusmaterjalidest. Materjalide liigid, struktuurid ja omadused. Peatume valikute tegemise printsiipidel, praktilised näited.
Tunni lõpus tutvume keraamiliste plaatide ja sanitaartehnika trendidega. NB! Tund toimub salongis, asukoht täpsustub
Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.
Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.
Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.
Antud veebilehel kasutatakse isikuandmeid ja küpsiseid. Kui soovite jätkata meie veebilehe sirvimist, palun kinnitage, et nõustute meie kasutustingimustega klikkides nupul „Nõustun“