Ringkäik Hispaania veinisfääris

Kaheosalise veinikoolitusega heidame pilgu Hispaania veinisfääri. Tutvustame tähtsamaid veinipiirkondi ning neis kasvatatavaid põliseid viinamarjasorte. Õhtul jooksul maitseme teemaga seotud veine ja suupisteid.

 

VINOSFAIR alustas 2010. aastal, soovides pakkuda Eesti väärtveini sõpradele veine kõrgelt hinnatud loojatelt.

Meie rõõmuks on olemas Eestis eriline veinipublik, kes oskab hinnata erilisi veine, mis valmistatud haritud keele ja meelega tarbijale mõeldes. Samuti on meil au pakkuda nii mõnegi Ibeeria poolsaare tippveinikeldri ikoonilisi veine, mis kriitikute poolt teeninud auga välja kõige kõrgemaid hinnanguid.

Nüüdseks esindame Eestis enam kui 25 veinikoda Hispaania kõige erinevamatest piirkondadest: Katalooniast Galiciani ja Navarrast Malagani. Meie eesmärgiks on pakkuda veine oma tööle pühendunud meistritelt nii kuulsatest kui ka vähem tuntud piirkondadest. Meie valikust leiab igaüks midagi- ka bio- ja maheveine, samuti veganitele sobivaid. Suurt tähelepanu pöörame Ibeeria poolsaare põlistest ning teenimatult unustatud viinamarjasortidest veinidele.

Kursuse detailid

Asukoht:
Raekoja plats 14 või Vene 5
Aeg:
I osa 11. juunil ja II osa 18. juuni
Maht:
2 x 2h
Juhendaja:
VINOSFAIR
Hind:
80 € / 64 € Soodushind -20% Tallinna haridustöötajatele, ISIC ja ITIC kaardi omanikule.
Grupi suurus:
10 inimest
Lisainformatsioon:
NB! Juhul kui koolitus jääb ära, tagastame koolituse eest tasutud osalusmakse 100% ulatuses. Registreeru julgesti, sest kohtade arv on piiratud ja peale pikka kodus veedetud aega on paljudel inimestel suur soov osaleda koolitustel!
Koolitusjuht:
Tiiu Paas 615 5162 / 554 8856 tiiu@opetajatemaja.ee

Kursuse teemad

I osa 14.05.20

Sissejuhatus Hispaania veinimaailma. Tutvustame veine, mida valmistatakse Madridist ida pool. Traditsioonid ja tänapäev. Proovime vahuveini, rosadot, valget ja punast veini Riojast Alicanteni.

 

II osa 11.06.20

Tutvustame olulisemaid Hispaania viinamarjasorte Albariño, Godello, Verdejo, Tempranillo, Garnacha, PX. Otsime, milliseid maitseid erinevatest veinidest võib leida ja millega sobitada? Sellel õhtul proovime veine Galiciast Malagani.