Mälutreening ja -tehnikad

Sel hooajal kahjuks just see koolitus ei toimu. Kindlasti vaata  koolituskavas olevaid teemasid siit.

Kuidas jätta meelde vajalikke numbreid, nägusid, ja seda, mida on vaja poest osta?

Kursus on mõeldud just selleks, et õppida nippe oma mälu arendamiseks ja meelespidamise parendamiseks. Mälutreening õpetab, milliseid tehnikaid saab mälu parandamiseks igapäevases elus kasutada. Igapäevaelus on erinevatest mnemotehnilistest võtetest kasu nii eakatel kui ka noorematel - igapäevane infotulv on lihtsalt nii suur, et ei salvesta kogutut püsimällu. Mälutreeningu kursusel lahendatavad ülesanded nõuavad erinevate tunnetuslike oskuste koostööd, arendavad pikaajalist mälu, keskendumisvõimet, järeldusvõimet, loogikat ja keelt.

Kursust juhendab mälutreener Reet Trei, kes tegutseb sel alal aastast 2004. Samuti tegeleb ta mälutreenerite koolituste läbiviimisega sh ka Leedus ja Soomes.

KOOLITUSE DETAILID

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14
Aeg:
Kui Sind see koolitus kõnetab, võta ühendust meie koolitusjuhiga. Tema oskab öelda, kas ja millal see koolitus kevadel toimub.
Maht:
5 x 2h
KOOLITAJA:
Reet Trei
Grupi suurus:
20 inimest
Lisainformatsioon:
Soodushind -15% Tallinna haridustöötajatele, ISIC ja ITIC kaardi omanikule.
Koolitusjuht:
Täiendava info saamiseks kirjuta e-kiri aadressil info@opetajatemaja.ee

KOOLITUSE TEEMAD

1. tund: Miks me unustame? Loci meetod. Loome endale „Mälupalee“, kuhu paigutame info, mida soovime meeles pidada.
2. tund: Kategoriseerimine, akrostikud, akronüümid. Õpime looma kategooriaid asjadest või ka infost, mida on vaja meeles pidada. Õpime mnemotehnilisi võtteid.
3. tund: Nimede ja nägude meeldejätmine. Õpime leidma seost inimese ja nime vahel ning seda seost meeles pidama.
4. tund: Numbrite ja numbrijadade meeldejätmine. Õpime erinevaid võtteid numbrite meeldejätmiseks, looma seoseid ja visualiseerist.
5. tund: Meie meeled, neuroobika. Meeleelundite poolt vahendatavad aistingud ja mälu. Neuroobikaharjutused - tee rutiinist välja.