Lillemaal õlivärvidega

Sel hooajal kahjuks just see koolitus ei toimu. Kindlasti vaata  koolituskavas olevaid teemasid siit.

Õpi õlivärvidega maalima lilleseadeldist, kus oluline on taimede värvi ilu ja kujutise ruumilisus lõuendil.

Lillemaal on läbi aegade olnud kunstimaailmas üks lemmik-teemasid. Lillemaali maalides võib kujutada looduse ilu või ka anda sellele sügavam tähendus, nagu tegi seda Vincent van Gogh on päevalillede maaliga.
Kursus annab osavõtjale teooria õlimaali tehnikast ning lillemaalist kui armastatud žanrist. Saad ka praktilisi näpunäiteid, kuidas saavutada erksad ja looduslähedased värvid oma maalil.

Eelnevaid teadmisi pole tarvis, meie poolt on vajalikud vahendid ja kogenud juhendaja. Lahkudes saad oma kunstiteose kaasa võtta.

Juhendaja Mall Nukke on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafika erialal. Ta alustas aktiivse kunstitegevuse ja näitustel esinemisega 90ndate algul. Alates 1992. aastast on Mall jaganud oma tegevust kunsti ja kooli vahel. Ta on õpetanud nii lapsi Sally Stuudios, kui ka kunstitudengeid EKA-s, Tartu Kunstikoolis ja Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallases. Alates 2009. aaastast on ta joonistuse- ja maaliõpetaja TTK Arhitektuuriinstituudis. Tänaseks on tema tööd nii KUMU, Tartu Kunstimuuseumi, Viinistu kunstikogu jpt kunstikogudes.

KOOLITUSE DETAILID

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja, Apteegi 6
Aeg:
Võta ühendust meie koolitusjuhiga.
Maht:
2 x 3h
KOOLITAJA:
Mall Nukke
Grupi suurus:
10 inimest
Lisainformatsioon:
Soodushind -15% Tallinna haridustöötajatele, ISIC ja ITIC kaardi omanikule.
Koolitusjuht:
Kristel Sarnet 615 5163 / 55655486 kristel@opetajatemaja.ee

KOOLITUSE TEEMAD

1. päev
Sissejuhatus klassikalise maali tehnikatesse. Valime vastavalt oma soovile või juhendaja soovitusele lillekompositsiooni. Uurime, milliseid vahendid on vajalikud maalimiseks – krunditud aluspapp, pintslid, värvid jm. Leiame enda jaoks sobiva vaate ja koha molbertile ning alustame maalimist. Töö käigus õpime erinevaid maalitehnikaid ja leiame enda jaoks sobivaimad töövahendid ning väljenduslaadi.

2. päev
Jätkame maalimist ja teeme pildi lõppviimistluse. Harjutame maalimist – süveneme õlivärvide maailma, katsetame erinevaid maalimisvahendeid ja –võtteid nagu valgus ja vari, ruumilisus jm. Viimase tunni lõpuks valmib igal osalejal lõplikult viimistletud lillemaal. Vaatame ja analüüsime koos tehtud töid ja anname nõu tulevikuks. Omatehtud maali saad koju viia.