Laps vajab piire – miks ja milliseid?

Sel hooajal kahjuks just see koolitus ei toimu. Kindlasti vaata  koolituskavas olevaid teemasid siit.

Mida halvemini laps käitub, seda rohkem on ta tegelikult hädas.

Lapsed vajavad reegleid, sest need loovad turvatunde. Koolitusel püüame leida vastuseid küsimustele miks ja milleks vajab laps piire ning kuidas neid seada nii, et suhe ei kannataks?

Kursust juhendab psühholoog ja näitleja Rita Rätsepp. Ta töötab psühholoogina alates 2007-ndast aastast oma erapraksises, töötas 9 aastat Rocca al Mare Kooli koolipsühholoogina ning alates 2017 City Tervisekliinikus. Rita on viinud läbi erinevaid koolitusi ja loenguid enesejuhtimise, enesearengu ja laste kasvatuse teemadel.

KOOLITUSE DETAILID

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14
Aeg:
Neljapäeviti, 19. ja 26. märtsil kell 18.00-20.00
Maht:
2 x 2h
KOOLITAJA:
Rita Rätsepp
Hind:
96 € / 76,80 €
Grupi suurus:
20 inimest
Lisainformatsioon:
Soodushind -20% Tallinna haridustöötajatele, ISIC ja ITIC kaardi omanikule.
Koolitusjuht:
Täiendava info saamiseks kirjuta e-kiri aadressil info@opetajatemaja.ee.

KOOLITUSE TEEMAD

  • Kindlad piirid ja armastus võimaldavad lapsel omandada eluks vajalikud oskused.
  • Laps vajab oma arenguks vanema seatud piire. Need aitavad tal maailma korrastatumalt tajuda ja ennast tundma õppida. Kuna laps tunneb korrastatud maailmas end turvaliselt, tajub ta selgemalt ka vanema armastust.
  • Piire seades saab vanem lapsele õpetada teistega arvestamist – nii on lihtsam elus hakkama saada. Piirid ei tohi olla ei liiga hajusad ega ka liialt jäigad. Liialt range, vaid käskudel-keeldudel ning tasul-karistusel põhinev vanemlik võim ohustab lapse ja vanema vahelist lähedussuhet. Ilma piirideta lapsed aga tunnevad end justkui õhus olevana, abituna ja armastusest ilmajäetuna.