Kuidas toetada teismelist?

Sel hooajal kahjuks just see koolitus ei toimu. Kindlasti vaata  koolituskavas olevaid teemasid siit.

Lapse puberteediiga ei ole lihtsalt periood, mis tuleb lapsevanemal kuidagi üle elada. Raske on ka noorel endal, kes vajab tuge. Kas oskad seda talle pakkuda?

Kursusel õpime, kuidas teismelistega õigesti suhelda - lapsevanemana paremini märgata, mõista ja toetada noori ning nende vaimset tervist. Oma kogemusi jagavad nii tervisemuresid kogenud noored kui ka vanemad, kes on oma lapsi sarnases situatsioonis toetanud.

Kursuse juhendaja Merle Purre on vaimse tervise valdkonna koolitaja ja TÜ doktorant. Merle tegutseb Peaasi.ee meeskonnas ja sealt võrsunud noorteliikumisega. Kursust aitab läbi viia kogemusnõustaja Hedvig Madisson. Julgustava hoiakuga pakuvad nad praktiliste teadmiste kõrval võimalusi õpetlikeks aruteludeks.

Kursuse detailid

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14
Aeg:
Kui Sind see koolitus kõnetab, võta ühendust meie koolitusjuhiga. Tema oskab öelda, kas ja millal see koolitus kevadel toimub.
Maht:
6x 2h
Juhendaja:
Merle Purre, Hedvig Madisson
Grupi suurus:
20 inimest
Lisainformatsioon:
Soodushind -20% Tallinna haridustöötajatele, ISIC ja ITIC kaardi omanikule.
Koolitusjuht:
Tiiu Paas 615 5162 / 5548856 tiiu@opetajatemaja.ee

Kursuse teemad

1. tund: Sissejuhatus vaimse tervise toetamisse.
Uurime, mis on vaimne tervis ja kuidas saab seda hoida. Vaimse tervise murede abi ja ravi. Tutvume osalejate ja nende ootustega kursusele.

2. tund: Kuidas olla hea toetaja?
Avastame toetavaid isikuomadusi ja leiame isiklikke tugevusi teiste toetamisel. Räägime noorte unikaalsetest vajadustest toetamisel.

3. tund: Kuidas rääkida vaimsest tervisest?
Õpime, kuidas alustada ja pidada vestlusi vaimse tervise teemadel.

4. tund: Toetavate sõnumite ABC.
Mida öelda, mida mitte öelda? Avastame, miks mõned heatahtlikud soovid võivad noorele hoopis vastupidisena mõjuda.

5. tund: Teismelise aju ja arengu eripärad.
Avame puberteedieaga kaasnevaid “tavalisi iseärasusi” ning kõrvalekaldeid, mis võivad osutada murele vaimse tervisega. Kogemusi jagavad raskusi ületanud noored.

6. tund: Toetaja enesehoid ja läbipõlemise ennetamine.
Õpime, kuidas toetajana ka ise elu ja tervise juurde jääda. Kust ja kuidas leida täiendavat abi? Kogemusi jagavad vanemad, kes toetavad lapsi vaimse tervise muredes.