Kuidas saavutada esinemisjulgus?

Kas hoolimata ärevusest oled nõus võtma ette teekonna esinemisjulguseni? Koolitus on Sulle, kui mõistad esinemisoskuse kasulikkust. Pööra kõrge stressiga olukorrad enda kasuks ja tule esinemisjulguse treeningule!

 

NB! Sellel hooajal seda koolitust ei toimu. Tutvu meie koolitusprogrammiga siin

 

Koolitaja  Mihkel Kanguri võitlusest paanilise esinemishirmuga kasvas välja tema kirg avaliku esinemise vastu. Tänaseks on tal seljataga sadu õnnestunud esinemisi. Mihkel on juhendanud nii tipp- kui ka keskastmejuhte esinemisjulguse leidmisel ning ettekannete koostamisel.

Tema avaliku esinemise koolitus on inspireeritud õpingutest USAs, Itaalias ja Soomes. Seetõttu on tema koolituse programm Eestis ainulaadne. Tempokad ja kaasavad töötoad on täis praktilist õppimist ning positiivseid emotsioone. Koolitajana sobib ta osalejatele, kes on iseloomult tegutsejad ja katsetajad.

 

Õpiväljundid

Edukas koolituse läbinu:

  • Analüüsib enda esinejakuvandi positiivseid ja negatiivseid külgi
  • Rakendab viite põhilist esinemisoskuse võtet
  • Julgeb enesekindlalt esineda isegi kui sisemiselt tunneb end ebakindlalt

 

Õppemeetodid

Lühiloeng, praktilised harjutused, individuaal- ja grupitöö

KOOLITUSE DETAILID

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja
Maht:
18 akadeemilist tundi
KOOLITAJA:
Mihkel Kangur
Koolitusjuht:
Täiendava info saamiseks kirjuta e-kiri aadressil info@opetajatemaja.ee

KOOLITUSE TEEMAD

1.-2. Kuidas haarata publiku tähelepanu?
Miks avalik esinemine nii paljudele vastumeelne on? Põhjuseid on mitmeid, kuid üks ebamugavuse tegureid on kindlasti silmkontakt. Esimeses moodulis harjutamegi seda, kuidas hoida publikuga silmkontakti nii, et see oleks mõjus. Kuidas silmkontakti abi saame haarata publiku tähelepanu ja jõuda kõigi kuulajateni.

3.-4. Kuidas ennast esinejana kehtestada?
Harjutame kehtestava käitumise võtteid ja kehakeelt, mis aitavad su sõnumil mõjule pääseda. Isegi kui ruumis on inimesed, kelle suhtes tunned aukartust või kes millegipärast ei taha sind tõsiselt võtta.

5.-6. Milline on Sinu esinejakuvand?
Iga esineja on ainulaadne. Näiteks Aleksei Turovski ja tema energia. Mõned tahavad olla tema moodi. Pole vajadust. Igas esinejas on midagi suurepärast. Kursuse viimases osas keskendumegi iga osaleja isikupära väljatoomisele. Saad teada enda tugevad küljed, millele peaks sinu iga esitlus ja ettekanne toetuma.


Varasema osaleja tagasiside:
"See oli minu elu esimene esinemisjulguse koolitus ning võrdlusmaterjal mul kahjuks puudub, kuid mina jäin koolitusega VÄGA rahule. Koolitaja ise oli igati julgustav, sõbralik ja huvitav. Lahe oli see, et koolitus koosnes tervenisti praktilistest harjutustest ja reaalselt enda harjutamisest teiste ees esinema, sest seda me ju sinna õppima tulimegi. Igal tunnil sai astuda kõvasti enda mugavustsoonist välja. Ning loomulikult oli meeldiv tutvuda paljude uute toredate inimestega. Soovitan seda kursust kindlasti kõikidele inimestele, kes soovivad enda (hetkel tagasihoidlikku) esinemisjulgust tõsta, kuid ei tea millist koolitajat valida."