Kuidas saavutada esinemisjulgus? II osa 

Kui kohtusime Sinuga koolitusel "Kuidas saavutada esinemisjulgus", siis loodan, et meie ühine teekond jätkub. Jätkukoolitusel on kaks eesmärki:

  • Kõigepealt saad Sa õppida selgeks enim levinud abivahendid, mis esinejatele on loodud
  • Seejärel, kuna ma Sind juba tunnen, viskan Su teele uusi väljakutseid, mis teevad Sulle õppimise veidi stressirohkeks. Kuid see-eest väga lõbusaks ja tulemuslikuks

 

NB! Sellel hooajal seda koolitust ei toimu. Tutvu meie koolitusprogrammiga siin

 

Koolitaja Mihkel Kanguri võitlusest paanilise esinemishirmuga kasvas välja tema kirg avaliku esinemise vastu. Tänaseks on tal seljataga sadu õnnestunud esinemisi. Mihkel on juhendanud nii tipp- kui keskastme juhte esinemisjulguse leidmisel ning ettekannete koostamisel.

Tema avaliku esinemise koolitus on inspireeritud õpingutest USAs, Itaalias ja Soomes. Seetõttu on tema koolituse programm Eestis ainulaadne. Tempokad ja kaasavad töötoad on täis praktilist õppimist ning positiivseid emotsioone. Koolitajana sobib ta osalejatele, kes on iseloomult tegutsejad ja katsetajad.

 

Õpiväljundid

Edukas koolituse läbinu:

  • Oskab koostada meeldejäävaid ja tähelepanu hoidvaid sõnumeid
  • Oskab professionaalselt kasutada põhilisi esinemise abivahendeid
  • Tunneb põhilisi kõnestruktuure ning oskab valida enda sõnumi jaoks sobivaima

 

Õppemeetodid

Lühiloeng, praktilised harjutused, individuaal- ja grupitöö

KOOLITUSE DETAILID

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja
Maht:
18 akadeemilist tundi
KOOLITAJA:
Mihkel Kangur
Koolitusjuht:
Täiendava info saamiseks kirjuta e-kiri aadressil info@opetajatemaja.ee

KOOLITUSE TEEMAD

1. Kuidas kirjutada võluvaid tähtpäevakõnesid? Ilmselt on tähtpäevakõned kõige rohkem ärevust põhjustav avaliku esinemise liik maailmas. Asjata! Hea tähtpäevakõne valem on lihtne. Ilusad sõnad panevad inimest end eriliselt tundma. Õpime, kuidas öelda oma sõnu ilusti, et luua õhkkonda ja teha tähtpäevast õige pidu.

2. Powerpoint – kuhu kadus ​power​ ja miks ei ole ​pointi? Tõenäoliselt ei tahtnud Bill Gates midagi halba kui ta kunagi Powerpointi lõi. Kuid sajad tuhanded seminariruumid üle maailma on muutunud igavuse piinakambriteks. Kuidas Powerpointi õigesti üles ehitada ja seda laval abivahendina kasutada? Etteruttavalt – Sa pole seda materjali varem kuulnud!

3. Kõnekunsti võrratud trikid. Sa tahaks, et su sõnum mõjustaks, motiveeriks ja paneks inimesed tegutsema? Töötoa mõte on äratada ellu kirg kõnekunsti vastu. Iga esineja peaks vaatama oma sõnumit kõnekunstniku pilguga. On mul seda lihtne meelde jätta? Kas mu sõnad kõlavad suupäraselt? Kas ma lihtsalt kirjutasin, mida öelda tahtsin või on mu sõnad mõjusad ja meeldejäävad?

4. Enesekindlus peitub selges sõnumis. Ettevalmistus esinemiseks on ajamahukas. Sageli on Sul sada muud ülesannet, mis nõuavad tööpäeval täitmist ja valmistumiseks jääb aega vähe. Sellisel juhul ole kaval ja kasuta struktuure! Õpime töötoas oma sõnumit üles ehitama vastavalt esinemise eesmärgile. Võib-olla kõlab igavalt, kuid hea ülesehitusega ettekanne on juba väga suur samm enesekindla esinemise poole.

5. Veebis esinemine. Aasta 2020 kevad lennutas meid kõiki lõpuks 21. sajandisse. On hämmastav, et paljud sattusid meist paari kuuga rohkem kaamerate ette kui kogu varasema elu jooksul. Zoomi koosolekud, Messengeri kõned, webinarid ja muud ilmaimed – veebis esinemine tuli, et jääda. Selles töötoas harjutame palju just kaamerasilma ees. Õpime veebis esinemise põhitõed selgeks praktika käigus.

6. Lõpukõne. Kui oled mu kursusel käinud, siis see tund ei vaja pikemat selgitust.