Keraamika töötuba

Sel hooajal kahjuks just see koolitus ei toimu. Kindlasti vaata  koolituskavas olevaid teemasid siit.

Keraamika töötuba pakub loomis- ja avastamisrõõmu ning võimalust luua põnevaid keraamilisi esemeid.

Kursusel valmistad endale taldriku, tassi, ehtekarbi või mõne muu keraamilise vormi, mille käigus omandad põhilised keraamika tehnikad, algteadmised vormikäsitlusest, dekoreerimise ja glasuurimise töövõtted. Kursuse lõpuks on sul valminud 4 keraamilist eset.

Kursust juhendavad keraamikud Aigi Orav, Külli Kõiv, Lauri Kilusk ja Kärt Seppel. Nad on omandanud kunstihariduse Tallinna Kunstiülikoolis ja on stuudio "Asuurkeraamika" asutajaliikmed. Nad on osalenud rahvusvahelistel keraamika sümpoosiumidel, osalenud näitustel nii Eestis kui mujal, nende töid on auhinnatud ja leidub erinevate muuseumide ja galeriide kollektsioonides.

KOOLITUSE DETAILID

Aeg:
Võta ühendust meie koolitusjuhiga.
Maht:
5 x 2h
KOOLITAJA:
Kärt Seppel, Aigi Orav, Külli Kõiv, Lauri Kilusk
Grupi suurus:
10 inimest
Koolitusjuht:
Kristel Sarnet 615 5163 / 55655486 kristel@opetajatemaja.ee

KOOLITUSE TEEMAD

1. tund: Õpid nerikomi tehnikat värviliste savide ja valge portselaniga. Nerikomi on Jaapani päritolu värviliste masside liitmise tehnika, kus eri värvi elemendite kokkuliitmisel moodustatakse dekoratiivseid mustreid. Väga mängulise ja palju võimalusi hõlmava tehnika eripäraks on, et muster jääb nähtav eseme nii sise- kui välispinnal. (Lauri Kilusk)
2. tund: Õpid plaaditehnikas kahest poolest praktilise õõnesvormi kleepimist, väikevormi kujundamist või- ja suhkrutoosiks. Eseme dekoreerimist, savi pinnale joonistamist. (Kärt Seppel)
3. tund: Õpid angoobmaali tehnikat ja dekoreerimisel kasutama kodutekstiile. Värvirõõmsalt kujundatud plaadist saad teha kella, vaagna või vaasi. (Aigi Orav)
4. tund: Õpid tegema lairibatehnikas tarbevormi. Õõnesvormi loomisel saad fantaseerida ja ribadest kombineerida ahenevat või laienevat vormi. (Külli Kõiv)
5. tund: Õpid glasuurima kolmes erinevas tehnikas - pritsimine pulverisaatoriga, sisse- ja ülekallamine ning pintsliga pintseldamine. (Kärt Seppel)

Kõik kursuste käigus valminud esemed põletatakse kõrgkuumuses, mis tagab nende kvaliteedi ja vastupidavuse ning kuuluvad valmistajale.

Vaata ka: Suurte keraamiliste vaaside valmistamine

tallinna opetajate maja keraamika kursus tootuba opituba koolitus kannudkeraamika tootuba