Häälekursus – Sõna on tegu (jätkukursus)

Jätkukursusel õpime, kuidas end hääle abil paremini kehtestada ja kuuldavaks muuta.

Harjutame hääle ja sõna teadlikku suunamist ning seda, kuidas võimendada vibratsioone enda sees ja väljas. Jätkukursusel osalemise eelduseks on, et ollakse läbinud algajate kursus.

Kursuse juhendaja Anne Türnpu on lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunsti kateedri draamanäitlejana. Ta on töötanud lasteteatris trupijuhi, näitleja ja lavastajana, raadios lastesaadete toimetajana, Rakvere Teatris lavastajana, koolis näitekunsti õpetajana. Praegu töötab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakooli näitlejatöö, hääletehnika ja lavakõne õppejõuna ning ta on EMTA ooperistuudio näitlemis- ja lavakõne õppejõud. Ta on ka vabakutseline näitleja ja lavastaja.

Kursuse detailid

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14
Aeg:
Esmaspäeviti 1. juunist - 6. juulini, kell 18.00-20.00
Maht:
6 x 2h
Juhendaja:
Anne Türnpu
Hind:
135 € / 108 € Soodushind -20% haridustöötajatele, ISIC ja ITIC kaardi omanikule.
Grupi suurus:
16 osalejat
Lisainformatsioon:
Juhul kui koolitus jääb ära seoses eriolukorra pikendamisega, siis tagastame tasutud osalustasu 100% ulatuses. Registreeruge julgelt!
Koolitusjuht:
Kristel Sarnet, 615 5163, 5565 5486, kristel@opetajatemaja.ee

Kursuse teemad

1.tund: Täiendame baaskursuse kogemusi hääle, keha ja ruumiga suhestumisel. Õpime märkama ja arvestama oma eripäradega ja arendama hääle- ja kõne võimeid.
2. tund: Õpime vibratsioonide võimendamist kehas sees ja väljas - jälgime kuidas see igapäevaselt toimub, kuidas teha seda teadlikult ja kuidas arendada.
3. tund: Õpime tundma ja tunnetama erinevaid akustilisi ruume, sh erinevate ruumide kasutamist - nii enda sees kui väljaspool.
4. tund: Õpime, et sõna on alati suunatud kellegi poole.
5. tund: Õpime süvendatult suhtlema ja tähelepanu suunama.
6. tund: Õpime, et sõna väljaütlemisel on alati tagajärg ja jälgime, mis toimub väljaspool.

haal, kone, sona, vagi kursus