Esinemiskoolitus – kuidas kirjutada oma sõnad võluvaks?

Palju räägitakse esinemise puhul x-faktorist ja šarmist, mida on kas antud või mitte. Kuid väga vähe räägitakse oma sõnumi ülesehitamisest. On igav tõde, et selge sõnum annab sulle enesekindlust esineda. Paraku on halvasti koostatud tekstid üks kõige sagedasem põhjus, miks esinemised ebaõnnestuvad. Kuidas sõnum üles ehitada ja sõnad võluvalt kõlama panna?  Keskendume käesoleval veebikursusel just nimelt sellele, mida me täpselt öelda tahame.
Vaatame, kuidas haarata ja hoida tähelepanu just sõnadega. Võtteid on palju, kuid milliseid enda repertuaari valida? Koolitus lähtub põhimõttest, et igaühele oma, seega proovime kõik võtted läbi ja saad valida endale sobivamad.

 

Koolitaja Mihkel Kanguri võitlusest paanilise esinemishirmuga kasvas välja tema kirg avaliku esinemise vastu. Tänaseks on tal seljataga sadu õnnestunud esinemisi. Mihkel on juhendanud nii tipp- kui keskastmejuhte esinemisjulguse leidmisel ning ettekannete koostamisel.

Tema avaliku esinemise koolitus on inspireeritud õpingutest USAs, Itaalias ja Soomes. Seetõttu on tema koolituse programm Eestis ainulaadne. Tempokad ja kaasavad töötoad on täis praktilist õppimist ning positiivseid emotsioone. Koolitajana sobib ta osalejatele, kes on iseloomult tegutsejad ja katsetajad.

 

Õpiväljundid:

  • õpid keerulise kirjakeele asemel oma sõnumeid koostama kõnekeeles;
  • õpid kasutama vähemalt 15 tähelepanu haaramise ja hoidmise võtet;
  • saad praktiliste harjutuste kaudu esinemisjulgust juurde.

 

Õppemeetodid:

Koolitus toimub töötoa vormis. Lühiloengud vahelduvad vestlusgruppide ja praktiliste harjutustega väiksemates rühmades. Põnevaks boonuseks on soovijatel võimalik saada oma esinemistest salvestusi analüüsiks.

KOOLITUSE DETAILID

Asukoht:
Veebikoolitus. Osalustingimuseks on kaamera ja mikrofoni kasutamine kogu koolituse vältel.
Aeg:
Palume registreerumisel jälgida, et võimalik on osaleda kõikidel kuupäevadel: 03.02, 10.02, 17.02, 03.03.2021 kell 17:30-19:45.
Maht:
4 päeva, 12 akad tundi
KOOLITAJA:
Mihkel Kangur
Hind:
täishind 120 € + km
Grupi suurus:
kuni 24 inimest
Lisainformatsioon:
*soodushind -30% haridustöötajatele üle Eesti 80,64 € +km l NB! Tallinna haridustöötajatele on koolitus tasuta.
Koolitusjuht:
Kristel Sarnet, (+372) 5565 5486, kristel@opetajatemaja.ee

KOOLITUSE TEEMAD

  1. Kuidas kirjutada võluvaid tähtpäevakõnesid? Tähtpäevakõne on suurepärane harjutus, et õppida kõnekeelset kirjutamist. Õpime, kuidas öelda oma sõnu ilusti, et luua õhkkonda ja teha tähtpäevast õige pidu.

  2. Kõnekunsti võrratud trikid. Sa tahaksid, et su sõnum oleks mõjuv, motiveeriks ja paneks inimesed tegutsema? Töötoa mõte on äratada ellu kirg kõnekunsti vastu. Iga esineja peaks vaatama oma sõnumit kõnekunstniku pilguga. On mul seda lihtne meelde jätta? Kas mu sõnad kõlavad suupäraselt? Kas ma lihtsalt kirjutasin, mida öelda tahtsin või on mu sõnad mõjusad ja meeldejäävad?

  3. Enesekindlus peitub selges sõnumis. Ettevalmistus esinemiseks on ajamahukas. Sageli on Sul sada muud ülesannet, mis nõuavad tööpäeval täitmist ja valmistumiseks jääb aega vähe. Sellisel juhul ole kaval ja kasuta minu valemit kõne kirjutamiseks! Õpime töötoas oma kõnet koostama kiirelt ja tulemuslikult.

  4. Viimasel korral saavad kõik soovijad esitada ettevalmistatud kõnesid. Koolitaja annab tagasisidet, mis töötas ja mida saaks paremini. Vaatame üle, mis töötubadest on külge jäänud ja kuidas võiks edasi liikuda.