Esimesed sammud rahalise vabaduse suunas

Kursuse eesmärk on anda sulle motivatsiooni ja teadmisi, et ehitada üles endale sobiv plaan rahalise vabaduse saavutamiseks ja seejärel konkreetsed juhised igas varaklassis.

 

Alustame päris algusest - kuidas vabaneda võlgadest ja tekitada endale säästud. Seejärel õpime, kuidas luua rahaline vabadus ja investeerida nii, et passiivne sissetulek kataks tulevikus ära sinu igapäevased elamiskulud.

Kursuse juhendaja Jaak Roosaare on investor ja koolitaja ning nelja rahateemalise raamatu autor. Ta on üks pensioniühistu Tuleva asutajatest ja Tuleva nõukogu liige. Jaak on koolitanud rahalise vabaduse teemadel enam kui tuhat inimest ja peab ka populaarset rahablogi roosaare.com

KOOLITUSE DETAILID

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14
Aeg:
Kolmapäeviti, 11. - 25. märts kell 18.00-20.30. Juba toimunud: 11.03. Veel eesootad koolituse toimumise kuupäevad: 20.05, 27.05 kell 18.00 - 20.30.
Maht:
3x 2,5h
KOOLITAJA:
Jaak Roosaare
Hind:
96 € / 76,80 €
Grupi suurus:
20 inimest
Lisainformatsioon:
Soodushind -20% Tallinna haridustöötajatele, ISIC ja ITIC kaardi omanikule.
Koolitusjuht:
Kristel Sarnet 615 5163 / 55655486 kristel@opetajatemaja.ee

KOOLITUSE TEEMAD

1. tund: Sissejuhatus eraisiku rahaasjadesse:
Ülevaade enda tuludest, kuludest, varadest ja kohustustest. Arvutame välja enda puhasväärtuse ja planeerime tulevikku. Vaatame kuidas võlgadest vabaneda, edukamalt säästa ja luua investeerimiskapitali.

2. tund: Investeerimisega alustamine:
Vaatame lähemalt erinevaid ühisrahastusportaale ja arutleme, miks investeerimisega on mõistlik alustada läbi ühisrahastuse. Vaatame ka võlakirju, kinnisvaraga tagatud laenude andmist ja üürikinnisvara.

3. tund: Aktsiad ja passiivne tulu läbi dividendide:
Käime läbi aktsiate põhitõed, vaatame mille alusel aktsiaid portfelli valida ja kuidas luua endale pidevalt kasvav dividendiportfell. Tutvume põgusalt ka Interactive Brokers keskkonnaga ja viime ennast kurssi Berkshire Hathaway ettevõttega.

KOOLITUSE MATERJALID

1. tunni slaidid:2. tunni slaidid:
3. tunni slaidid: