Edukas enesejuhtimine muutuste keskel

Muutustega kohanemiseks ja nende potentsiaali rakendamiseks enda huvides on üks olulisemaid tööriistu enesejuhtimine. Edukas enesejuhtimine võib tagada edu ettevõtluses, tööl ja sisemist rahu ning tasakaalu isiklikus elus. Koolitus annab oskused ja teadmised, kuidas enda seisundeid juhtida ning kasutada muutusi soovitud eesmärkide saavutamiseks.

 

Koolitaja Jaanus Kangur on töötanud koolitajana alates 2003. aastast. Valitud personaliuudised.ee ja Pärnu konverentside poolt aasta parimaks koolitajaks 2019 ja 2020 aastal. Jaanus on lõpetanud Tartu Ülikooli religiooni – antroplooogia magistrantuuri ning tal on rahvusvaheline diplom taastavas õiguses (International Diploma in Restorative Justice) Kanadast Queensi Ülikoolist. Lisaks on ta õppinud suhtlemistreeneriks ning nõustajaks. Ta on pidanud loenguid Kieli Ülikoolis, Tallinna Ülikooli Sotsiaaltöö Instituudis ja Sisekaitseakadeemias, hetkel on Jaanus külalislektor Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor ja Eesti Lennuakadeemias.

Jaanus on koostanud kaks raamatut ning olnud kaasautoriks neljale raamatule. Samuti avaldanud hulga artikleid avalikust esinemisest, konfliktilahendusest, koostööst ja suhtlemisest.

 

Õpiväljundid:

  • Teadmised muutuste dünaamikast ja nendega kaasnevast pingest
  • Oskus määratleda muutuste faasi, milles parasjagu ollakse
  • Võimekus hinnata suhtekapitali, mis aitab määratleda muutuste mõju suhetele
  • Teadmised emotsioonide tekkest ja nende kõikehaaravast mõjust
  • Oskused enda emotsionaalseid seisundeid juhtida igas olukorras
  • Suutlikkus säilitada juhtimine enda ja olukorra üle

 

Õppemeetodid

Lühiloengud, simulatsioonid, personaalsed reflektsioonid

KOOLITUSE DETAILID

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14
Maht:
8 akadeemilist tundi
Hind:
Koolituse täishind on 96 eurot. Soodushind -30% haridustöötajatele üle Eesti 67,20 eurot
Grupi suurus:
Kuni 15 inimest
Lisainformatsioon:
COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks on koolitusele lubatud üksnes negatiivse testitulemusega (SARS-CoV-2 PCR või antigeeni test), COVID-19 haiguse läbi põdenud või vaktsineerimiskuuri läbinud inimesed. Kiirtestimise võimalus kohapeal puudub.
Koolitusjuht:
Inese Freimane (+372) 5565 5486, inese@opetajatemaja.ee või Sander Kiviloo (+372) 554 8572, sander@opetajatemaja.ee

KOOLITUSE TEEMAD

  • Muutuste dünaamika. Millised on muutuste etapid ja kuidas need mõjutavad meie stressitaset? Millises etapis on kõige keerulisem ning millises on vaja osata kõige enam enda emotsionaalseid seisundeid juhtida? Mis on suhtekapital ja kuidas see muutuste keskkonnas mõjutab meie sotsiaalset võrgustikku ja selle läbi meie toimetulekut ja vaimset tervist? Õpime hindama muutuste olemust ja hetkeseisu ning mõõtma suhtekapitali.
  • Pinge tekkimise mehhanismid ja nende eos avastamine. Millest tekib pinge ja kuidas areneb stress? Kuidas avastada stressi käivitumise mehhanismid ning õppida neid pidurdama enne kui hilja? Milliseid märke muutustes ja pinge tekkimises tuleb eriti hoolega jälgida? Õpime tundma isiklikke pingepäästikuid ja neid eos maandama.
  • Emotsioonide tekkimine ning selle teadvustamise kunst. Mida avastasid Amos Tversky ja Daniel Kahneman ning kuidas nende uurimustest meile igapäevaselt kasu on? Kuidas emotsioonide tekkimise ja arenemise protsess on juhitav? Mida on vaja mõista selleks, et suuta edukalt emotsioone juhtida? Õpime tuvastame emotsioonide tekkimise ja arenemise protsessi.
  • Emotsioonide juhtimise tööriistad. Mida on avastanud teadlased emotsioonide mõju ja nende juhtimise kohta? Millised on lihtsad ja tulemuslikud emotsioonide juhtimise tööriistad?Õpime tuvastama peamisi emotsioone ning neid juhtima soovitud suunas.