Argumenteeritud esinemine ja veenmine

Sel hooajal kahjuks just see koolitus ei toimu. Kindlasti vaata  koolituskavas olevaid teemasid siit.

Õpime vabanema esinemishirmust, mis kimbutab paljusid, näiteks kui on vaja koosolekul arvamust avaldada või koolitusel esineda.

 

Ühtlasi omandame võtted, kuidas publik end tõeliselt kuulama panna ning esitada argumente, mis mõjuvad veenvalt.

Kursuse juhendaja Toomas Roolaid on Avaliku Esinemise Akadeemia asutaja ja nõustaja. Toomas on koolitaja, professionaalse moderaatori ja ettevõtjana esinenud kogu oma tööelu jooksul. Praegu on ta põhikohaga teadmiste edasiandmise nõustaja ja koolitajate koolitaja. Koolitades peab ta kõige tähtsamaks, et õppija tahaks ja saaks aktiivselt kaasa arutleda ja mõelda.

Kursuse detailid

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14
Aeg:
Kui Sind see koolitus kõnetab, võta ühendust meie koolitusjuhiga. Tema oskab öelda, kas ja millal see koolitus kevadel toimub.
Maht:
4 x 2,5 tundi
Juhendaja:
Toomas Roolaid
Hind:
144 € / 115,20 €
Grupi suurus:
16 inimest
Lisainformatsioon:
Soodushind -20% Tallinna haridustöötajatele, ISIC ja ITIC kaardi omanikule.
Koolitusjuht:
Kristel Sarnet 615 5163 / 55655486 kristel@opetajatemaja.ee

Kursuse teemad

1. tund: Esinemine ilma müstika ja hirmuta.
Arutame läbi, millise rolli tahame esinejana võtta ja mis koht on selles ratsionaalsetel argumentidel. Saame aimu, kust tuleb ja kuidas kaob esinemishirm.

2. tund: Veenmine vs võitlus.
Mõtleme sügavuti läbi, mida soovime saavutada, kui tahame kedagi veenda. Õpime selgeks lihtsa mudeli, kuidas luua kuulajas motivatsioon kaasa mõelda ja muuta oma arvamust.

3. tund: Argumentide disainimine.
Õpime disainima argumente ja valima, milliseid kasutada konkreetsetes olukordades. Arutame, mis on kelle jaoks tõestusmaterjal ja millega võib näppu lõigata.

4. tund: Ootamatud olukorrad.
Mõtleme läbi, millised on ootamatud olukorrad ja kuidas tegutseda nii, et ootamatud olukorrad kallutada enda ja oma eesmärgi kasuks. Vaatame uuesti otsa ka esinemishirmule allikatele ja kaotame suure osa hirmust ära.

Lisaks arutame läbi, kas ja kuidas kasutada slaide ja pilte oma mõtte edastamiseks ning miks on väga oluline kõige sellega mitte üle pingutada.

Kursuse materjalid

1. tunni joonised:3. tunni materjalid: