Alustava esineja treening

Kursusel tegeleme Sinu esinemisjulgusega. See on töötuba par excellence. Sa esined igal tunnil ja omandad harjutuste kaudu uued oskused. Sobib Sulle, kui tahad käed-külge, tempokat ja praktilist õpikeskkonda. Proovid läbi vähemalt 12 erinevat võtet, kuidas esineda meeldejäävalt ja julgelt.  Kursuse lisaväärtuseks on kirjalik esinemiste analüüs igale osalejale isiklikult.

 

Koolitaja Mihkel Kangur. Mihkli võitlusest paanilise esinemishirmuga kasvas välja tema kirg avaliku esinemise vastu. Tänaseks on tal seljataga sadu õnnestunud esinemisi. Mihkel on juhendanud nii tipp- kui keskastme juhte esinemisjulguse leidmisel ning ettekannete koostamisel.

 

Õpiväljundid:

Koolituse tulemusena on õppijal vajalikud teadmised ja oskused, et edukalt valmistuda avalikeks esinemisteks ja sõnavõttudeks.

Koolituse läbinu:

  • Kasutab esinemiseks valmistumisel õigeid töövõtteid, et edukalt tulla toime esinemispingega
  • Analüüsib avaliku esinemisega seotud peamisi vigu ja teab kuidas neid vältida
  • Rakendab vähemalt 6-12 erinevat esinemisvõtet, et hoida publiku tähelepanu

 

Sihtgrupp:

juhid, spetsialistid, teadlased, loomeinimesed ja kõik teised, kelle töö nõuab aeg-ajalt esinemist

KOOLITUSE DETAILID

Aeg:
Sellel hooajal koolitust ei toimu
Maht:
14 akadeemilist tundi
KOOLITAJA:
Mihkel Kangur
Hind:
Koolituse täishind on 168 eurot. Soodushind -30% haridustöötajatele üle Eesti 117,6 eurot
Grupi suurus:
kuni 20 osalejat
Koolitusjuht:
Sander Kiviloo (+372) 554 8572 sander@opetajatemaja.ee

KOOLITUSE TEEMAD

1.-2. tund: Kuidas haarata ja hoida publiku tähelepanu?

Miks avalik esinemine nii paljudele vastumeelne on? Põhjuseid on mitmeid. Tegeleme peamiste olukordadega, mis põhjustavad ebamugavust ja ärevust. Silmkontakt, meelest läinud sõnad või ebakindlus? Iga nimetatud olukorra taga on teadmatus, kuidas tegelikult esinemiseks valmistuda. Esimese kahe tunniga võtame vaatluse alla tüüpvead, mida on lihtne enda kasuks pöörata.

3.-4. tund: Kuidas ennast esinejana kehtestada ?

Harjutame kehtestava käitumise võtteid ja kehakeelt, mis aitavad su sõnumil mõjule pääseda. Seda ka siis, kui ruumis on inimesed, kelle suhtes tunned aukartust või kes millegipärast ei taha sind tõsiselt võtta. Nende tundide harjutused kannavad sind palju kaugemale kui ainult avaliku esinemise valdkond

5.-6. tund:  Milline on sinu esinejakuvand?

Valmistume lõpukõneks. Paneme paika, milliseid võtteid igaüks lõpukõnes tahab katsetada. Samuti õpime, kuidas tulla toime esinemispingega. Viimases tunnis esitad lõpukõne, mis on kokkuvõte kõigest, mida oled kursuse jooksul õppinud.