Koolituspäeval jagavad eksperdid teadmisi biojäätmete komposteerimisest lasteasutuses ja vihmausside ning teiste selgrootute tutvustamine ning praktilised tegevused lasteaednike endi kogemustest.

 

Koolitaja(d):

  • Markko Mäll – visionäär ja sotsiaalne ettevõtja, kelle eesmärgiks on lahendada biojäätmete probleem ning pöörata see lahenduseks. Maailmas muldade viljakus drastiliselt langeb sünteetiliste väetiste, pestitsiidide ja valede mullaharimisvõtete tõttu! Samal ajal inimkond võitleb ühe süveneva prügiprobleemiga mille üheks suuremaks põhjustajaks on toidujäätmed! Biojäätmed on pungil toitainetest ning süsinikust – just seda millest meil on mullas suur puudus! Lisaks sellele on põllumajandus vastutav umbes veerandi kogu maailma kliimagaasi tekkest ning ka jäätmekäitlusel on sellel oma osa. Kuidas integreerida biojäätmed tagasi toidusüsteemi? Kuidas näha biojäätmeid toidusüsteemi osana? Kuidas näha seoseid banaanikoorte ja toidu vahel? Kuidas biojäätmeid väärindada bakterite, seente, vihmaussidega? 

 

 

  • Maarja Liiv ja Krista Tammiku, Tallinna Kadaka Lasteaia õpetajad, kes kasvatavad rühmatoas biojäätmeid komposteerivaid vihmausse ja teisi selgrootuid. Esitluse ajal jagavad nad oma kogemusi.

 

Koolitus toimub Pirita – Kose lasteaias, Kose tee 58, Tallinnas, 15.oktoobril 2018 kell 10.00 – 13.40. (Peatus Haljas tee, buss nr 5 ja 6).

Koolituspäevale on oodatud Tallinna lasteaedade õpetajad, kokku kuni 40 õpetajat. Koolituse lõppedes väljastatakse tõend.

 

Koolitusele palume registreeruda SIIN.

 

Koolituse korraldaja on Tallinna Lehola Lasteaia Keskkonnahariduskeskus.

Koolituse finantseerija on Tallinna Õpetajate Maja koostööfond.

 

Vastutava korraldaja andmed:

Mairi Enok, Tallinna Lehola Lasteaia Keskkonnahariduskeskuse juhataja

khk@khk.tln.edu.ee, 5088654