Vilja Promet “Minu meri. Minu maa” 20.10.2020-15.02.2021

Vilja Promet on öeldnud, et Eesti loodus on nii võluv, et seda võiks lõpmatuseni maalida. Kunstniku töid iseloomustavad erilised, tumedad ja salapäraselt mõjuvad värvitoonid. Meremaalide juures kasutab ta laseerivat tehnikat ja 4-5 kihilist maalimisviisi.   Kunstnikust Vilja Promet on sündinud Viljandimaal Aimlas. Pärast Tääksi 8-klassilise kooli lõpetamist astus ta Tartu Kunstikooli maali erialale kunstnik Ilmar… Loe rohkem »

Vilja Prometi maalide näitus „Merevärvid“

Augustikuus kutsume teid vaatama Vilja Prometi meremaalide näitust. Seekordne näitus koosneb mere-ja rannavaadetest, mis ongi kunstniku meelisteema. Meri võlub Vilja Prometit oma nüansirohkuse ja värvide mitmekesisuse poolest – alati muutuv, alati võluv. Seetõttu ongi näituse pealkirjaks ”Merevärvid”. Vilja Promet on sündinud ja kasvanud Viljandimaal. Armastuse mere vastu sai ta Tartu Kunstikooli lõputöid maalides Kihnus. Tartu… Loe rohkem »

Vilja Prometi lillemaalide näitus „Sinise liblikani“

Vilja Promet on õppinud viis aastat õlimaali Ilmar Malini käe all ja viis aastat metall-ehistööd. Töötanud vabakutselise kunstnikuna ja teostanud lepingulisi töid „Ars-Juveelile”. Alates 1994 aastast pühendunud ainult  maalimisele. Viis aastat juhendanud maaliringi Õpetajate Majas. Kuulub rühmitusse „KVINT”. Põhiline looming koosneb meremaalidest ja rannavaadetest. Seekordne näitus „Sinise liblikani” on kolmas, mis koosneb lillemaalidest.

Eesti maastikud – kunstnike rühma KVINT näitus

Oktoobrikuus eksponeerime 5 vahva naiskunstniku töid – Esti Kittus, Ülle Linnuste, Krista Perli, Vilja Promet, Vivian Vaher. Kunstnike rühm KVINT endast: Me olime kursusekaaslased Tartu Kunstikoolis. Pärast seda tegutsesime ERKI-s omandatud erinevatel kunstierialadel, mille kõrval  aktiivselt ka maalisime ja esinesime näitustel, kuid mitte koos. Rühm „Kvint” tuli kokku 2005. aastal ja peale seda on igal aastal toimunud meie ühisnäitused…. Loe rohkem »

Vilja Prometi näitus Meremaalid

Näitus on avatud tööpäeviti kell 09.00-17.30, kuupäevadel 12.05 – 15.06.2008. Vilja Promet omandas ERKI-s metallikunstniku eriala ja on teostanud töid vabakutselise kunstnikuna ARS-is. Alates 1994.a. kuni tänaseni on Vilja käe all valminud 15 isiknäitust meremaalidest ja 2 lillemaalidest.