Kutsume osalema EV100 raames projektis „E-Kodanik“.

 

„E-Kodanik“ on tasuta digioskuste  ja e-teenuste baaskoolitus kõigile inimestele, kes vajaksid juhendamist või järele aitamist  arvuti või ID-kaardi/Mobiil-ID kasutamisel.

Koostöös Majandus-ja Kommunikatsiooniministeeriumiga on ellu kutsutud üle-Eestiline koolitusprogramm, mille raames toimuvad 8-tunnised kontaktkoolitused perioodil 2018 -2021.
Koolitusprogramm kuulub ka Eesti 100 kingituste hulka, eesmärgiga tõsta elanikkonna digitaalselt kirjaoskust, mille tulemusena võiks oluliselt paraneda ka KOV-ide ja kodanike omavaheline e-suhtlus.

E-kodanik koolitus sobib hästi KOV-ide allasutuste töötajatele, ettevõtetele, MTÜ-dele ja tavakodanikele.

Koolitus sobib väga hästi ka vanemaealistele!! Varasem kokkupuude arvuti või IKT-ga ei ole vajalik!!

 

Teemad, mis koolituse käigus läbitakse:

  • arvuti ja interneti põhitõed
  • e-posti aadressi loomine, e-kirja saatmine ja vastuvõtmine
  • ID- kaardi kasutamine, digiallkirjastamine, Mobiil-ID
  • ee portaal ja peamised e-teenused (siia saab lisada kohaliku omavalitsuse veebi ja kohalikule elanikule suunatud teenuste kasutamise tutvustuse)
  • Sotsiaalmeedia tark ja turvaline kasutamine

Kursuste õppekava, õpiväljundid ning materjalid on väljatöötatud BCS Koolituse AS ja Rahvusraamatukogu koostöös ning kinnitatud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi poolt.

 

“E-Kodanik” koolitusel osalenute kommentaare:

Ludmilla, 61a, Kesk-Eestist, osales vene keelsel koolitusel:

“Väiksemates asulates ei ole enam kõiki vajaminevaid ametiasutusi. Mul ei ole võimalik võtta end alati töölt vabaks, et sõita teise linna asju ajama ning nädalavahetustel on enamik asutusi kinni. Kui juhtub olema töölt vaba päev, siis sedagi ei tahaks tervenisti kulutada kaugemale sõitmisteks ja ootamisteks. Parem nokitseks aias või läheks lapselastele külla.  Kõige vähem tahaksin passida mõnes ametiasutuses järjekorras, et oma arveid maksta..

Käisin “E-Kodaniku” koolitusel ja sain teada, kui palju saab tegelikult teha iseseisvalt arvutis ID- kaardi abil. See teadmine ja uued oskused annavad mulle võimaluse suhelda näiteks riigiasutustega  kodunt lahkumata ja just just, siis kui mul seda vaja on!
Ei mingeid järjekordi, ootamist või pikalt ette planeerimist”

Kas teadsite, et isegi oma pensioni arvestamist saab Internetis vaadata?

 

Hansabussi bussijuht Tarmo, 58a, osales eesti keelsel ettevõtte sisekoolitusel:

„Meie käisime kolleegidega koolitusel –  esialgu tundus, et no seda kõike  me juba ammu teame,  –  netis käime, lehti loeme, teeme pangaülekandeid –  no mida meil siis veel võiks õppida olla?  (muheleb)  Tegelikult tuli välja, et ei teadnud eriti midagi  –  eriti oluline uus oskus, mida tõesti iga päevaselt töö jaoks vaja, on kaardirakenduste kasutamine. Väga mugav nii oma järgmiseid teekondi planeerida kui ka tööandjale märku anda, kus asun ja kuhu järgmiseks suundun. Kuna oleme meestega tihtipeale teel ka nädalavahetustel ja pühade aegu, siis tuleb lapselastele sünnipäevasoovid läbi telefoni või veebi teel edasi saata –  mul on näiteks oma lastega nüüd Skype´s pere grupp, kuhu videotervitusi salvestan –  varem läksid ühised sündmused minust mööda, nüüd olen alati kohal, kasvõi ainult üle neti!
näe, enne koolitust ei osanud gruppi luua, nüüd oskan! Abikaasa kodus naerab, et meil on nüüd päris e-kodanik, suure algustähega J  (naerab)“

 

Registreerumine koolitustele Tallinna Õpetajate Majas

 

Eesti keelne digipädevuste koolitus Tallinna Õpetajate Majas toimub kuupäevadel 19.02.2019 ja 26.02.2019 kl 13.00-17.00 Gertrudi saalis (III korrus).

REGISTREERUN  eesti keelsele koolitusele

 

Vene keelne digipädevuste koolitus Tallinna Õpetajate Majas toimub kuupäevadel 05.03 ja 12.03 kl 13.00-17.00 Gertrudi saalis (III korrus).

Лекции на тему «Компетентность в сфере электронных услуг» на русском языке состоятся в Доме учителя 27-го и 29-го ноября (13:00-17:00) на 3-м этаже в “Gertrudi tuba”.

РЕГИСТРАЦИЯ на лекции

 

Triin Kangur
E-kogukonna projekti koordinaator BCS Koolituse AS

Triin.Kangur@bcskoolitus.ee

tel 520 0047

 

Kui Sul tekkis küsimusi või soovid koolitustel osalemise tingimuste kohta lähemalt uurida, võta meiega julgesti ühendust: koolitused@opetajatemaja.ee